Aİ-nin Rusiyaya qarşı növbəti sanksiyaları 35 fiziki şəxsi və 19 şirkəti əhatə edəcək
Avropa İttifaqı (Aİ) Rusiyaya qarşı 16-cı sanksiyalar paketi çərçivəsində qara siyahıya 35 fiziki şəxsi və 19 şirkəti daxil edəcək.
TASS-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə “Polskie Radio” məlumat yayıb.
Məlumata görə, sanksiya siyahısına Rusiya, Şimali Koreya və Çin vətəndaşları - müdafiə sənayesi kompleksinin əməkdaşları, enerji sahəsində sahibkarlar və Rusiya regionlarının hakimiyyət nümayəndələri, həmçinin Aİ tərəfindən "təbliğat və dezinformasiyada" ittiham olunan şəxslər daxil ediləcək.
Şirkətlərin siyahısına əsasən müdafiə sənaye kompleksi müəssisələri, həmçinin "Rusiyanın Ukraynada təcavüzünü dəstəkləyən strukturlar" əlavə ediləcək.
Eyni zamanda, 16-cı sanksiyalar paketinin layihəsində Rusiyadan mayeləşdirilmiş təbii qazın idxalına qadağa yer almayıb.
Bundan əvvəl Aİ-nin Rusiyadan alüminium idxalına mərhələli qadağa tətbiq edə biləcəyi barədə məlumat verilmişdi. Həmçinin 15-ə yaxın bankın SWIFT-dən ayrılması müzakirə olunur.скачать dle 11.3

Под очередные санкции ЕС в отношении РФ попадут 35 физлиц и 19 компаний
Евросоюз добавит 35 физических лиц и 19 компаний в черный список в рамках 16-го пакета антироссийских санкций.
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом сообщила радиостанция Polskie Radio.
По ее данным, в санкционный список попадут граждане РФ, КНДР и Китая - это будут сотрудники структур оборонно-промышленного комплекса (ОПК), предприниматели в сфере энергетики и представители сепаратистских властей "новых регионов", а также лица, обвиняемые ЕС в "пропаганде и дезинформации".
В список компаний войдут главным образом предприятия ОПК, а также "структуры, поддерживающие агрессию России в Украине".
Вместе с тем в проекте 16-го пакета санкций не оказалось запрета на импорт сжиженного природного газа из РФ.
Ранее сегодня сообщалось о том, что ЕС может включить поэтапный запрет на импорт алюминия из России. Также обсуждается отключение порядка 15 банков от SWIFT.скачать dle 11.3