Çində şirkət 9 milyon dolları masanın üzərinə qoydu və işçilərə pulu yığmağa icazə verdi
Çində "Henan Mine Crane Co. Ltd." şirkəti maraqlı addım atıb. Şirkətin illik yığıncağında əməkdaşlar qeyri-adi və səxavətli lotereyanın iştirakçısı olublar.
Bu barədə "World of Buzz" nəşri məlumat verib.
Məlumata görə, şirkət rəhbərliyi təxminən 70 metr uzunluğundakı stolun üzərinə 9 milyon dollar nağd pul qoyub və işçilərə məhdud vaxtda saya bildikləri qədər pul götürmək imkanı verib.
Qaydalar isə sadə olub - işçilər 30 nəfərdən ibarət komandalara bölünüblər və hər bir komanda pulu saymaq üçün ən sürətli iki iştirakçını seçiblər. Məsələn, işçilərdən biri bu yolla 15 dəqiqə ərzində 14.000 dollar qazana bilib.
Şirkətin prezidenti belə səxavətin uğurlu il sayəsində mümkün olduğunu bildirib.
"Bizim bank kreditimiz, borcumuz yoxdur və biz səmimi qəlbdən işçilərimizin həyatını yaxşılaşdırmaq istəyirik", - deyə o qeyd edib.скачать dle 11.3

Компания положила на стол 9 млн долларов, разрешив сотрудникам забрать деньги за отведенное время
В Китае компания разложила на столе 9 млн долларов, позволив работникам забрать столько, сколько смогут насчитать за определенное время, передает Oxu.Az со ссылкой на World of Buzz.
На ежегодном собрании компании Henan Mine Crane Co. Ltd. сотрудники стали участниками необычного и щедрого розыгрыша. Руководство фирмы разложило на столе длиной почти 70 метров 9 млн долларов наличными, разрешив работникам забрать себе столько денег, сколько они смогут насчитать за ограниченное время.
Правила были просты: сотрудники разделились на команды по 30 человек, каждая из которых выбрала двух самых быстрых участников для подсчета денег. Например, один из сотрудников смог таким образом заработать 14 000 долларов за 15 минут.
Президент компании объяснил, что такая щедрость стала возможной благодаря успешному году.
"У нас нет банковских кредитов, нет долгов, и мы искренне хотим сделать жизнь наших сотрудников лучше", - заявил он.скачать dle 11.3