İlham Əliyev: "Bu gün Azərbaycan Avrasiyanın əvəzolunmaz nəqliyyat mərkəzlərindən biridir"
"Bu gün Avrasiyanın nəqliyyat xəritəsini Azərbaycansız, onun nəqliyyat infrastrukturu olmadan təsəvvür etmək mümkün deyil".
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev nəqliyyat məsələlərinə həsr olunmuş müşavirədə söyləyib.
"Hazırda bizim ərazimizdən Şərq-Qərb və Şimal-Cənub nəqliyyat dəhlizləri keçir. Bu dəhlizlər üzrə daşınan yüklərin həcmi ildən-ilə artır", - deyən dövlətimizin başçısı əlavə edib ki, yüklərin daha səmərəli daşınması üçün fiziki infrastrukturla yanaşı, digər addımlar da atılır. Qonşu ölkələrlə yeni əməkdaşlıq formatlarının yaradıldığını, ortaq, müştərək müəssisələrin qurulduğunu vurğulayan Prezident qeyd edib:
"Bir sözlə, bu gün Azərbaycan Avrasiyanın əvəzolunmaz nəqliyyat mərkəzlərindən biridir".скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: Сегодня Азербайджан является одним из незаменимых транспортных центров Евразии
Сегодня транспортную карту Евразии невозможно представить без Азербайджана, без его транспортной инфраструктуры.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев на совещании, посвященном вопросам транспорта.
"В настоящее время через нашу территорию проходят транспортные коридоры Восток-Запад и Север-Юг. Объем перевозимых по этим коридорам грузов увеличивается с каждым годом", - сказал глава государства, добавив, что помимо создания физической инфраструктуры, предпринимаются и другие шаги для более эффективной транспортировки грузов. Подчеркнув, что с соседними странами созданы новые форматы сотрудничества, совместные предприятия, Президент отметил: "Словом, сегодня Азербайджан является одним из незаменимых транспортных центров Евразии".скачать dle 11.3