ABŞ-nin məşhur telekanalında kütləvi ixtisar: Dünya üzrə əməkdaşlarını işdən azad edəcək
ABŞ-nin dünyaca məşhur CNN telekanalı işin optimallaşdırılması planları fonunda kütləvi ixtisar barədə elan edib.
Bu barədə Median.Az Mk.ru-ya istinadən xəbər verir.
Məlumata görə, iş kursunun onlayn auditoriyaya yönləndirilməsi ilə əlaqədar bütün dünyada əməkdaşların ixtisarı aparılacaq. Həmçinin, şirkət bir sıra şouların çəkilişlərini Nyu-York və Vaşinqtondan Atlantaya köçürməklə xərcləri azaltmaq imkanını da nəzərdən keçirir.
"İxtisarlar CNN-in müqavilə əsasında işləyən ən məşhur adlarına təsir etməyəcək", - deyə məlumatda bildirilib.
Qeyd edək ki, hazırda CNN-in dünya üzrə şöbələrində təxminən 3 500-ə yaxın işçi çalışır.скачать dle 11.3

Телеканал CNN анонсировал массовое сокращение сотрудников
Телеканал CNN анонсировал массовое увольнение сотрудников на фоне планов по оптимизации работы, передает Median.Az со ссылкой на mk.ru.
В агентстве отметили, что сокращение сотрудников пройдет по всему миру в связи с переориентацией курса работы на онлайн-аудиторию. Также в компании рассматривают возможность снижения издержек с помощью переноса съемок ряда шоу из Нью-Йорка и Вашингтона в Атланту.
"Сокращения не коснутся самых известных имен CNN, которые работают по контракту", - отмечается в сообщении.