İran və Azərbaycan arasında yeni sazişin imzalanması gözlənilir
Yanvarın 22-i və 23-də İranla Azərbaycan arasında İqtisadi Əməkdaşlıq üzrə Komissiyanın 16-cı iclası keçiriləcək.
Bu barədə "Azad İran" "Telegram" kanalı "Mehr"ə istinadla xəbər yayıb.
Bildirilir ki, İranın yol və şəhərsalma naziri Fərzanə Sadeq və Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin müavini Şahin Mustafayev Tehranda həmin iqtisadi komissiyanın rəhbərləri qismində rəsmi görüş keçirəcəklər.
Görüşdə nəqliyyat, bank işi, investisiya, energetika, kənd təsərrüfatı, mədəniyyət və kommunikasiya məsələləri daxil olmaqla müxtəlif mövzular müzakirə ediləcək.
Bundan əlavə, yanvarın 23-də bütün müzakirə olunan məsələlərin yekunlaşdırılmasından sonra İranın yol və şəhərsalma naziri və Azərbaycanın Baş nazirinin müavini arasında əməkdaşlıq haqqında anlaşma memorandumu imzalanacaq.скачать dle 11.3

Иран и Азербайджан подпишут новое соглашение
22 и 23 января в Тегеране состоится 16-е заседание Комиссии по экономическому сотрудничеству между Ираном и Азербайджаном.
Об этом сообщает Telegram-канал "Свободный Иран" со ссылкой на агентство Mehr.
Министр дорог и градостроительства Ирана Фарзане Садек и вице-премьер Азербайджана Шахин Мустафаев проведут официальную встречу в Тегеране в качестве глав экономической комиссии. Ожидается, что стороны обсудят широкий круг экономических вопросов, включая транспорт, банковское дело, инвестиции, энергетику, сельское хозяйство, культуру и коммуникации.
Кроме того, 23 января после подведения итогов всех обсуждаемых вопросов между министром дорог Ирана и вице-премьером Азербайджана будет подписан меморандум о взаимопонимании по сотрудничеству.скачать dle 11.3