Prezident İlham Əliyev Türkiyənin xarici işlər nazirini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 18-də Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Hakan Fidanı qəbul edib.
Median.Az AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, Hakan Fidan Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın salamlarını dövlətimizin başçısına çatdırıb.
Prezident İlham Əliyev salamlara görə minnətdarlığını bildirib, onun da salamlarını Rəcəb Tayyib Ərdoğana çatdırmağı xahiş edib.
Görüşdə Azərbaycan ilə Türkiyə arasında dostluq, qardaşlıq və strateji müttəfiqlik münasibətlərinin siyasi, iqtisadi və bütün digər sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi vurğulandı, əlaqələrimizin bundan sonra da möhkəmlənəcəyinə əminlik ifadə olunub.
Söhbət zamanı ikitərəfli münasibətlərin perspektivləri və qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев принял главу МИД Турции
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев 18 января принял министра иностранных дел Турецкой Республики Хакана Фидана.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, Хакан Фидан передал главе государства приветствия президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана.
Президент Ильхам Алиев выразил благодарность за приветствия и попросил передать его приветствия Реджепу Тайипу Эрдогану.
На встрече было подчеркнуто успешное развитие отношений дружбы, братства и стратегического союзничества между Азербайджаном и Турцией в политической, экономической и всех других сферах, выражена уверенность в дальнейшем укреплении наших связей.
В ходе беседы состоялся обмен мнениями о перспективах двусторонних отношений и вопросах, представляющих взаимный интерес.скачать dle 11.3