10.01.2025 14:45 3 511
Xəzər TV-yə istinadən məlumat verir ki, Yasamal rayonu, Şərifzadə küçəsində yerləşən şadlıq evinin zirzəmisinə yığılan su getdikcə artmağa başlayıb.
Həmin şadlıq evini işlədən Ruslan Hüseynov bildirib ki, hadisə dünən, günün ikinci yarısında baş verib. Şadlıq evinin altına su dolmasından bir müddət sonra xəbər tutublar və dərhal aidiyyəti üzrə məlumat veriblər.
R.Hüseynov deyir ki, istilik borusunun partlaması səbəbindən onlara ziyan dəyib. İndi o, aidiyyəti qurum tərəfindən problemin tam aradan qaldırılmasını istəyir.
Məsələ ilə bağlı ''Azəristiliktəchizat''dan bildirilib ki, həmin ünvanda magistral xətdə qəza baş verib, hazırda tədbir görülməkdədir. O da bildirilib ki, qurum magistral yolda istənilən vaxt qazıntı işləri apara bilmir və bunun üçün aidiyyəti dövlət qurumları ilə razılaşdırılma aparılmalıdır.
Həmçinin həmin ərazidə hərəkətin təhlükəsizliyi təmin edilməli və digər tədbirlər görülməlidir. Hazırda bu istiqamətdə iş aparılır və təcili texniki tədbirlər görülür.

В одном из районов Баку затопило дворец торжеств - ВИДЕО
Как передает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, уровень воды в подвальном помещении здания, расположенного на улице Аббаса Мирзы Шарифзаде в Ясамальском районе, продолжает увеличиваться.
Управляющий заведением Руслан Гусейнов отметил, что инцидент произошел минувшим днем. Об опасной ситуации они узнали спустя некоторое время и сразу сообщили в соответствующие службы.
По словам Р.Гусейнова, ущерб был причинен из-за прорыва теплотрассы. В настоящее время он ожидает устранения проблемы соответствующими инстанциями.
По данному вопросу в ОАО "Азеристиликтеджхизат" уточнили, что на этом участке произошла авария на магистральной линии. Принимаются меры для ликвидации последствий. В ведомстве также отметили, что для проведения земляных работ требуется согласование с государственными органами. Кроме того, необходимо обеспечить безопасность движения в этом районе.