Tiktoker "Nurdan" həbs edildi
Polisin sosial şəbəkələrdə əxlaqsızlığın təbliğinə qarşı keçirdiyi əməliyyatla saxlanılan "Nurdan" ləqəbli Nurdan Yusifova həbs edilib.
Lent.az-a istinadla xəbər verir ki, Binəqədi Rayon Məhkəməsində keçirilən prosesdə xanım tiktoker barəsində dörd ay müddətinə həbs-qətimkan tədbiri seçilib.
Nurdan Yusifovaya qarşı Cinayət Məcəlləsinin 234.1-1-ci (Satış məqsədi olmadan külli miqdarda qanunsuz narkotik vasitələr və ya psixotrop maddələri saxlama və ya daşıma) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.
Qeyd edək ki, "TikTok" əməliyyatının istintaqı Daxili İşlər Nazirliyinin Kibercinayətkarlıqla Mübarizə Baş İdarəsində aparılır.скачать dle 11.3

Арестована тиктокерша Nurdan
Как сообщает lent.az, на заседании в Бинагадинском районном суде в отношении женщины была избрана мера пресечения в виде ареста сроком на четыре месяца.
Нурдан Юсифовой предъявлено обвинение по статье 234.1-1 (незаконные изготовление, производство, приобретение, хранение, перевозка, пересылка либо сбыт наркотических средств, психотропных веществ или их прекурсоров) Уголовного кодекса Азербайджана.
Отметим, что расследование по следам операции "TikTok" ведется Главным управлением по борьбе с киберпреступностью Министерства внутренних дел.