SOCAR təhlükəsizlik tədbirlərini gücləndirdi - SƏBƏB
Ölkə ərazisində hava şəraitinin kəskin dəyişməsi, küləkli, qeyri-sabit keçməsi ilə əlaqədar SOCAR-ın "Azneft" İstehsalat Birliyinin istehsalat sahələrində təhlükəsizlik tədbirləri gücləndirilib.
Bu barədə Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətindən (SOCAR) məlumat verilib.
Bildirilib ki, təhlükəli işlərin görülməsi məhdudlaşdırılıb, əmək normaları çərçivəsində insan sağlamlığının qorunması üçün müvafiq tədbirlər görülüb.
Bununla yanaşı, bütün sahələrdə maarifləndirmə işləri aparılır, dənizdə yerləşən bir sıra istehsalat sahələrindən təxliyələr həyata keçirilib, mövcud vəziyyət nəzarətdə saxlanılır.скачать dle 11.3

SOCAR усилил меры безопасности
В связи с резким изменением погодных условий на территории Азербайджана, а также ветреной и нестабильной погодой, были усилены меры безопасности на производственных участках ПО "Азнефть" Государственной нефтяной компании Азербайджана (SOCAR).
Как сообщает Median.Az со ссылкой на SOCAR, выполнение опасных работ ограничено, и в рамках трудовых норм приняты соответствующие меры по охране здоровья людей.
Наряду с этим во всех отраслях ведется просветительская работа, осуществляется эвакуация с ряда производственных площадей, дислоцированных в море. Текущая ситуация находится под контролем.скачать dle 11.3