Cənubi Koreyanın müvəqqəti prezidenti ABŞ ilə müttəfiqliyin davam edəcəyini açıqlayıb
Cənubi Koreya prezidentinin səlahiyyətlərini müvəqqəti icra edən Çoy San Mok ABŞ-nin Seuldakı səfiri Filip Qoldberqlə görüşündə ölkəsində yaşanan siyasi problemlərin Seul və Vaşinqton arasındakı müttəfiqliyə xələl gətirmədiyini söyləyib.
Bu barədə “Yonhap” agentliyi məlumat yayıb.
“Çətin vəziyyətə baxmayaraq, tərəddüd etmədən Cənubi Koreya və ABŞ arasındakı güclü müttəfiqliyə əsaslanan diplomatik və təhlükəsizlik siyasətimizi davam etdirəcəyik”, - Çoy San Mok deyib.
O, həmçinin Cənubi Koreya, ABŞ və Yaponiya arasında əlaqələrin təşviqi üçün səy göstərilməsinə çağırış edib.скачать dle 11.3

И.о. президента Южной Кореи заверил посла США в продолжении альянса Сеула и Вашингтона
Исполняющий обязанности президента Южной Кореи Чхве Сан Мок в пятницу на встрече с послом США в Сеуле Филипом Голдбергом заявил, что политические проблемы Южной Кореи не подорвали ее альянс с Вашингтоном.
Об этом сообщает информационное агентство Yonhap.
"Несмотря на трудную ситуацию, мы будем без колебаний продолжать дипломатический курс и политику в сфере безопасности, в основе которых лежит мощный альянс Южной Кореи и США", - сказал Чхве Сан Мок.
Также он призвал приложить усилия для поддержания связей между Южной Кореей, США и Японией.скачать dle 11.3