Biləsuvarda yasa və toya gedən avtomobillər toqquşdu: Ölənlər və yaralananlar var (YENİLƏNİB)
Median.Az "Report"a istinadən xəbər verir ki, hadisə Biləsuvar-Bəhrəmtəpə yolunun Arazbari kəndindən keçən hissəsində qeydə alınıb.
Belə ki, VAZ-2107 markalı minik avtomobilinin "Opel" markalı minik avtomobili ilə toqquşması nəticəsində yeddi nəfər müxtəlif bədən xəsarətləri alıb.
Xəsarət alan həmin şəxslərdən biri hadisə yerində, biri isə xəstəxanada vəfat edib.
Yaralılar Biləsuvar və Cəbrayıl Rayon Mərkəzi Xəstəxanalarına yerləşdiriliblər.
Məlumata görə, VAZ-2107-də olan şəxslər bir ailənin üzvləri olan Beyləqan rayon sakinləridir. Onların Salyan rayonuna yas mərasiminə getdiyi bildirilir.
"Opel" markalı minik avtomobilində olan şəxslər isə Cəbrayılın Cocuq Mərcanlı kəndinin sakinləridir. Onlar da Bakıdan Cocuq Mərcanlıya toy məclisinə gəlirmişlər.
Biləsuvarda bir neçə nəfərin ölümü ilə nəticələnən yol-nəqliyyat hadisəsi qeydə alınıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin Lənkəran regional qrupundan oxu.az-a bildirilib ki, hadisə dekabrın 28-də saat 9 radələrində rayonun Arazbarı kəndi ərazisində baş verib.
X.Quluzadənin idarə etdiyi "Opel" markalı avtomobillə E.Kərimlinin idarə etdiyi VAZ markalı avtomobillə toqquşub. Nəticədə avtomobillərdə olan sərnişinlərdən Şöhlət Məmmədova, Məryəmxanım Kərimova və İlqar Kərimov ölüb, səkkiz nəfər isə müxtəlif bədən xəsarətləri alıb.
Biləsuvar rayonunda ağır yol-nəqliyyat hadisəsi olub.
Median.Az "Report"a istinadən xəbər verir ki, hadisə Biləsuvar-Bəhrəmtəpə yolunda qeydə alınıb.
İlkin məlumata görə, iki minik avtomobilinin toqquşması nəticəsində üç nəfər ölüb, iki nəfər yaralanıb.

В Билясуварском районе столкнулись 2 автомобиля, направлявшиеся на похороны и свадьбу: есть погибшие и раненые (ОБНОВЛЕНО)
Как сообщает Report, инцидент зафиксирован на участке дороги Билясувар - Бахрамтепе, проходящем через село Арабари.
В результате столкновения легкового автомобиля ВАЗ-2107 с Opel семь человек получили различные травмы.
Один из пострадавших скончался на месте происшествия, другой - в больнице. Раненые были госпитализированы в центральные больницы Билясуварского и Джебраильского районов.
Согласно информации, находившиеся в "Жигулях" люди являются членами одной семьи из Бейлаганского района. Они направлялись на похороны в Сальянский район.
Люди, находившиеся в другой легковушке, являются жителями села Джоджуг Марджанлы Джебраильского района. Они ехали из Баку на свадьбу.
В Билясуварском районе произошло тяжелое дорожно-транспортное происшествие, в результате которого погибли несколько человек.
Как сообщили Oxu.Az в лянкяранской региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел (МВД) инцидент зафиксирован 28 декабря около 09:00 на территории села Аразбары.
Автомобиль Opel под управлением Х.Гулузаде столкнулся с автомобилем ВАЗ, за рулем которого находился Э.Керимли. В результате среди пассажиров автомобилей Шохлет Мамедова, Марьямханым Керимова и Ильгар Керимов погибли, восемь человек получили различные травмы.
В Билясуварском районе произошло тяжелое дорожно-транспортное происшествие.
Как сообщает Report, авария зафиксирована на дороге Билясувар - Бахрамтепе.
По предварительным данным, в результате столкновения двух легковых автомобилей погибли три человека, двое получили ранения.