Çin lideri Azərbaycan təyyarəsinin qəzaya uğraması ilə bağlı başsağlığı verib
Çin Xalq Respublikasının Sədri Si Cinpin Qazaxıstanda "Azərbaycan Hava Yollarına" məxsus təyyarənin qəzaya uğraması ilə bağlı başsağlığı verib.
Bu barədə "Sinxua" agentliyi məlumat yayıb.
Bildirilir ki, Çin sədri Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə, Rusiya Prezidenti Vladimir Putinə və Qazaxıstan Prezidenti Kasım-Jomart Tokayevə "Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin qəzaya uğraması nəticəsində baş verən insan ölümləri ilə bağlı başsağlığı mesajları göndərib.
O, xəbəri eşidəndə şok olduğunu bildirib.
Si həmçinin Çin hökuməti və xalqı adından qəzada həlak olanların xatirəsini dərin hüznlə yad edib.
Mesajlarda o, həmçinin həlak olanların ailələrinə səmimi başsağlığı verib və yaralananların tezliklə sağalmasını arzulayıb.скачать dle 11.3

Председатель КНР Си Цзиньпин выразил соболезнования в связи с крушением самолета AZAL
Председатель Китайской Народной Республики (КНР) Си Цзиньпин выразил соболезнования в связи с крушением самолета ЗАО Azerbaijan Airlines (AZAL) близ Актау (Казахстан).
Как передает Median.Az со ссылкой на Xinhua, председатель Китая направил соответствующие соболезнования президентам Азербайджана Ильхаму Алиеву, России Владимиру Путину и Казахстана Касым-Жомарту Токаеву. Си Цзиньпин отметил, что был шокирован, когда услышал эту печальную новость.
От имени правительства и народа Китая председатель КНР с глубокой скорбью почтил память погибших в авиакатастрофе. Он также выразил искренние соболезнования семьям погибших и пожелал скорейшего выздоровления пострадавшим.скачать dle 11.3