Prezident İlham Əliyev: "Bu gün Rusiya və Azərbaycan iki etibarlı tərəfdaşdır"
"Bu gün Rusiya və Azərbaycan iki etibarlı tərəfdaşdır və düşünürəm ki, buna nə Azərbaycanda, nə də Rusiyada heç bir şübhə yoxdur".
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu sözləri Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev "Rossiya Seqodnya" Beynəlxalq İnformasiya Agentliyinin baş direktoru Dmitri Kiselyova müsahibəsində deyib.
"Artıq dediyim kimi, ölkələrimiz üçün çətin vaxtlarda biz həmişə həm vəziyyətin dərk olunmasını nümayiş etdirmişik, həm də özümüzü dostcasına aparmışıq", - deyən dövlətimizin başçısı bundan sonra da belə olacağına əminliyini ifadə edib.
Deyib ki, əlbəttə, biz iqtisadi-ticari əməkdaşlıq üçün fəal şəkildə yeni sahələr tapmağa davam edirik.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: Сегодня Россия и Азербайджан - это два надежных партнера
Сегодня Российская Федерация (РФ) и Азербайджанская Республика (АР) - это два надежных партнера, и думаю, что сомнений в этом ни в АР, ни в РФ нет.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Азербайджана Ильхам Алиев в интервью генеральному директору Международного информационного агентства "Россия сегодня" Дмитрию Киселеву.
"Как я уже сказал, в трудные времена для наших стран мы всегда демонстрировали и понимание ситуации, и вели себя по-дружески. Уверен, так будет и впредь", - отметил глава государства.
Он добавил, что две страны продолжают активно находить новые сферы для торгово-экономического взаимодействия.скачать dle 11.3