16.12.2024 17:06 1 137
Bildirilib ki, "Hyundai" markalı, 49-BG-650 dövlət qeydiyyat nişanlı nəqliyyat vasitəsinin sürücüsü Emil Şərifov yol hərəkəti qaydalarını kobud şəkildə pozaraq avtoxuliqanlıq hərəkətləri etdiyi üçün Səbail Rayon Dövlət Yol Polisi Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.
Sürücü barəsində toplanmış materiallar baxılması üçün aidiyyəti üzrə Səbail Rayon Məhkəməsinə təqdim olunub.
Məhkəmənin qərarına əsasən, E.Şərifovun sürücülük hüququ bir il müddətinə məhdudlaşdırılmaqla cərimə olunub.
Qeyd edək ki, gecə saatlarında Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən yol hərəkəti qaydalarını davamlı şəkildə pozaraq digər hərəkət iştirakçılarının da sağlamlığı üçün real təhlükə yaradan VAZ-21074 markalı, 99-TD-097 dövlət qeydiyyat nişanlı nəqliyyat vasitəsinin sürücüsü Muhəmmədəli Bayışlı saxlanılıb.скачать dle 11.3

В Баку задержан очередной автохулиган
Сотрудники Сабаильского районного отдела Государственной дорожной полиции задержали за грубое нарушение правил дорожного движения и автохулиганство водителя автомобиля Hyundai Эмиля Шарифова.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на пресс-службу Министерства внутренних дел (МВД) Азербайджана, собранные в отношении гражданина материалы были направлены на рассмотрение в Сабаильский районный суд.
Решением суда Э.Шарифов оштрафован с ограничением права управления транспортным средством сроком на один год.
Напомним, ночью сотрудники Управления дорожной полиции города Баку задержали водителя автомобиля ВАЗ-21074 Мухаммедали Байышлы, который постоянно нарушал правила дорожного движения и создавал угрозу для здоровья других участников движения.скачать dle 11.3