Sürücülərə XƏBƏRDARLIQ: Cərimələnə bilərsiniz
"Qanunvericiliyə əsasən, hərəkətdə olan nəqliyyat vasitəsinin dövlət qeydiyyat nişanlarının aydın görünməsi üçün onun təmiz saxlanılması təmin edilməlidir. Bu vəzifənin yerinə yetirilməməsi avtomobilin istismarı qaydalarının pozulması hesab edilir və inzibati məsuliyyət yaradır".
Bu barədə Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin dövlət qeydiyyat nişanları ilə bağlı sürücülərə müraciətində bildirilib.
Müraciətdə qeyd olunur ki, son günlər müşahidə olunan yağmurlu hava şəraiti ilə əlaqədar avtomobillərin dövlət qeydiyyat nişanlarının təmizliyinə daha çox diqqət ayrılmalıdır:
"Təəssüf ki, bəzən yağmurlu hava şəraitindən sui-istifadə edərək avtomobilinin dövlət qeydiyyat nişanlarının təmizliyinə əhəmiyyət verməyən, hətta bilərəkdən nişanların üstünü süni şəkildə çirkləndirən sürücülərə rast gəlinir ki, bu da xoşagəlməz nəticələrə səbəb olur".скачать dle 11.3

10.12.2024 14:26 1 677
Согласно законодательству Азербайджана, для четкой видимости государственных регистрационных знаков движущегося транспортного средства необходимо обеспечить их содержание в чистоте. Неисполнение этой обязанности рассматривается как нарушение правил эксплуатации транспортного средства и влечет за собой административную ответственность.
Об этом говорится в соответствующем обращении Главного управления Государственной дорожной полиции к водителям.
В обращении отмечается, что из-за наблюдающихся в последние дни дождливых погодных условий следует уделять больше внимания чистоте госномеров автомобилей.
"К сожалению, встречаются водители, которые, пользуясь дождливой погодой, не придают значения чистоте государственных регистрационных знаков своих автомобилей, а то и намеренно искусственно пачкают номера, что приводит к неприятным последствиям", - говорится в обращении.скачать dle 11.3