Bakıda çətin tərbiyə edilən uşaqlar üçün müəssisə yaradılıb
“Report” xəbər verir ki, bunu Daxili İşlər Nazirliyinin Baş İctimai Təhlükəsizlik İdarəsinin Yetkinlik yaşına çatmayanlarla profilaktiki işin təşkili şöbəsinin rəisi Hikmət Quliyev parlamentin Ailə, qadın və uşaq məsələləri komitəsinin bugünkü iclasında deyib.
O qeyd edib ki, Elm və Təhsil Nazirliyi həmin müəssisəni Suraxanı rayonunda təşkil edib: “Bu ilin oktyabr ayında icra prosesi başlasa da, hələlik müəssisənin açılışı olmayıb”.
Elm və Təhsil Nazirliyinin Uşaqların müdafiəsi idarəsi rəisinin müavini Günel Səfərova isə DİN rəsmisinə cavabında qeyd edib ki, həmin açıq tipli müəssisə 2025-ci ildə fəaliyyət göstərəcək.скачать dle 11.3

В Баку откроется учреждение для трудных детей
Министерство науки и образования откроет учреждение для трудных детей, которое будет расположено в Сураханском районе столицы.
Как сообщает Report, об этом заявил начальник отдела организации профилактической работы с несовершеннолетними Главного управления общественной безопасности МВД Хикмет Гулиев на сегодняшнем заседании парламентского комитета по вопросам семьи, женщин и детей.
По его словам, реализация работ началась еще в октябре, на сегодняшний день подготовка к открытию полностью завершена.
Замначальника Управления защиты детей Минобразования Гюнель Сафарова уточнила, что данное учреждение открытого типа начнет функционировать в 2025 году.скачать dle 11.3