Rayonlarda güclü külək əsəcək - YENİLƏNİB
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən verilən məlumata görə, Xaçmaz, Xızı, Quba, Qusar, Qobustan, Salyan, Neftçala rayonlarında fasilələrlə cənub-şərq küləyi əsəcək, küləyin sürəti 13.9-20.7 m/san təşkil edəcək.
Bu da sarı xəbərdarlığa uyğundur.
Şabran və Siyəzən rayonlarında isə narıncı xəbərdarlığa uyğun olaraq fasilələrlə cənub-şərq küləyinin əsəcəyi, küləyin sürətinin 20.8-28.4 m/san olacağı gözlənilir.
Bu gün axşamdan dekabrın 9-u axşamadək Bakıda və Abşeron yarımadasının bəzi yerlərində fasilələrlə yağış yağacağı, yarımadanın ayrı-ayrı yerlərində leysan xarakterli olacağı gözlənilir.
Bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidməti xəbərdarlıq yayıb.
Azərbaycanın rayonlarında dekabrın 7-si axşam Şərq rayonlarından başlayaraq 9-u axşamadək bəzi yerlərdə fasilələrlə yağış yağacağı gözlənilir. Yağıntıların Mərkəzi Aran, Lənkəran-Astara, Dağlıq-Şirvan, Quba-Qusarda leysan xarakterli olacağı, çaylarda sululuğun artacağı ehtimal olunur.скачать dle 11.3

На территории Азербайджана ожидается усиление ветра - ОБНОВЛЕНО
В некоторых регионах Азербайджана объявлено желтое и оранжевое предупреждения в связи с ожидаемой 28 ноября ветреной погодой.
В Хачмазском, Хызынском, Губинском, Гусарском, Гобустанском, Сальянском, Нефтчалинском районах будет дуть юго-восточный ветер, скорость которого составит 13.9-20.7 м/сек. В Шабранском и Сиязанском районах, согласно оранжевому предупреждению, подует умеренный юго-восточный ветер, скорость ветра составит 20.8-28.4 м/сек.
Сегодня с вечера и до 9 декабря в Баку и некоторых местах Абшеронского полуострова будут идти кратковременные дожди, местами ливни.
Об этом сообщает Oxu.Az со ссылкой на Национальную службу гидрометеорологии Министерства экологии и природных ресурсов Азербайджана.
В районах Азербайджана с вечера 7 декабря до 9 декабря ожидаются кратковременные дожди. В Центральном Аране, Лянкяран-Астаре, Горном Ширване, Губа-Гусаре возможны ливни. В реках ожидается повышение уровня воды.скачать dle 11.3