Abşeronda məktəbdə baş verən yanğının SƏBƏBİ açıqlanıb (YENİLƏNİB)
Abşeron rayonunun Pirəkəşkül qəsəbəsində yerləşən məktəb binasında elektrik naqillərinin paylanma qutusunda qısaqapanma nəticəsində yanğın baş verib.
Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsindən bildirilib ki, məktəbdə əvvəlcədən yanğın təhlükəsizliyi ilə bağlı görülmüş tədbirlər sayəsində hadisənin yayılmasının qarşısı alınıb, şagirdlər və müəllimlər təxliyə planına uyğun olaraq təhlükəsiz yerə köçürülüblər, onların sağlamlığına heç bir təhlükə yaranmayıb.
"Yanğın zamanı yalnız elektrik naqillərinin paylama qutusuna zərər dəyib, tədris binası mühafizə edilib. Hazırda aidiyyəti qurum tərəfindən hadisənin başvermə səbəbləri araşdırılır. Tədris prosesinin fasiləsizliyini təmin etmək üçün zəruri tədbirlər görülür, məktəbin elektrik sisteminin ən qısa zamanda bərpası çərçivəsində işlər aparılır", - deyə açıqlamada bildirilib.
Abşeron rayonunun Pirəkəşkül qəsəbəsində yanğın olub.
Median.Az Fövqəladə Hallar Nazirliyinə istinadən xəbər verir ki, birmərtəbəli məktəb binasında elektrik lövhəsi və qoruyucu açar yanıb.
Yanğınsöndürənlər tərəfindən 4 nəfər təhlükəsiz əraziyə təxliyə olunub. Məktəb binası yanğından mühafizə olunub.

Выявлена причина пожара в абшеронской школе (ОБНОВЛЕНО)
Пожар в здании школы, расположенной в поселке Пирекешкюль Абшеронского района произошел в результате короткого замыкания в распределительной коробке.
В ответ на запрос oxu.az в Абшерон-Хызынском региональном управлении образования сообщили, что благодаря своевременному принятию мер пожарной безопасности в школе распространение огня было предотвращено, учащиеся и преподаватели в соответствии с планом эвакуации были выведены в безопасное место, никакой опасности их здоровью не возникло.
"Во время возгорания повредилась только распределительная коробка, учебный корпус был защищен от огня. В настоящее время соответствующее учреждение выясняет причины происшествия. Принимаются необходимые меры для обеспечения непрерывности учебного процесса, ведутся работы по скорейшему восстановлению электросистемы школы", - говорится в информации.
В поселке Пирекешкюль Абшеронского района произошел пожар.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Министерство по чрезвычайным ситуациям (МЧС), в одноэтажном здании школы сгорели электрощит и предохранительный выключатель.