29.11.2024 12:51 1 842
Naxçıvan Muxtar Respublikası Atletika Federasiyası, Atıcılıq Federasiyası, Paralimpiya Federasiyası, Hava və Ekstremal İdman Növləri Federasiyası fəaliyyətini dayandırıb.
Federasiyalarının bölmələrinin muxtar respublikada fəaliyyətinə isə növbəti ilin ilk ayında aydınlıq gələcək.
Qeyd edək ki, bu federasiyalar Naxçıvan 2000-ci illərin əvvəllərindən fəaliyyət göstərirdi.
Xatırladaq ki, bir müddət əvvəl Naxçıvan Muxtar Respublikasında Ali Məclisinin keçmiş sədri Vasif Talıbovun oğlu Seymur Talıbovun sədrlik etdiyi Şahmat Federasiyası və qardaşı Məhərrəm Talıbovun rəhbərlik etdiyi Naxçıvan Muxtar Respublikası Boks Federasiyası fəaliyyətini dayandırıb.скачать dle 11.3

В Нахчыванской АР упразднены еще четыре спортивные федерации
Упразднены Федерация легкой атлетики, Федерация стрельбы, Паралимпийская федерация, Федерация воздушных и экстремальных видов спорта.
Ясность в вопрос о деятельности отделений федераций в автономной республике будет внесена в первом месяце следующего года.
Отметим, что упомянутые организации функционировали в Нахчыванской АР с начала 2000-х годов.
Напомним, недавно были упразднены Федерация шахмат, возглавляемая Сеймуром Талыбовым, сыном бывшего председателя Верховного Меджлиса НАР Васифа Талыбова, и Федерация бокса, председателем которой был Магеррам Талыбов - брат экс-главы автономной республики.