Sosial şəbəkələrdə qumar oynanılır? - DİN hərəkətə keçdi - VİDEO
Xezerxeber.az-ın məlumatına görə, "TikTok" sosial platformasında yaşanan bu hadisə müzakirələrə səbəb olub.
Ölkədə bu cür təhlükənin qurbanına çevrilən şəxslərin sağalması üçün fəaliyyət göstərən reabilitasiya mərkəzlərindən birinin rəhbəri Ceyhun Salmanovun sözlərinə görə, son vaxtlar müraciət edənlərin çoxu asılılıq yaradan qumarı məhz sosial şəbəkələrdə oynayıb.
Mərkəzin aparıcı mütəxəssisi Məmmədrza Qafarovun sözlərinə görə, qumarın qurbanına çevrilənlərin sayı demək olar ki, narkotik istifadəçilərindən daha çoxdur.
Məsələ ilə bağlı Daxili İşlər Nazirliyindən (DİN) ''Xəzər Xəbər''ə bildirilib ki, məsələ nəzarətə götürülüb.

В азербайджанском сегменте соцсетей распространились азартные игры - ВИДЕО
Как передает xezerxeber.az, особенно они популярны на платформе TikTok, что стало предметом широкого обсуждения в обществе.
По словам Джейхуна Салманова, руководителя одного из реабилитационных центров, специализирующихся на помощи лицам с различными зависимостями, в последнее время большинство обращений связано с этим вопросом.
Ведущий специалист центра Мамедрза Гафаров отмечает, что количество пострадавших от запрещенных игр уже практически превышает число наркоманов.
В заявлении для Xəzər Xəbər в Министерстве внутренних дел сообщили, что ситуация находится под контролем, и призвали граждан воздерживаться от участия в подобных состязаниях на деньги.