Bakıda bir kəsişmədə hərəkətin təşkilində dəyişikliklər edildi
Bakı şəhərinin yol infrastrukturu və hərəkət təhlükəsizliyinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində daha bir yenilik həyata keçirilib.
Bu barədə Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən (AYNA) məlumat verilib.
Bildirilib ki, 8 Noyabr prospekti ilə Qədir Məmmədov küçəsinin kəsişməsində hərəkətin təşkilində dəyişikliklər edilib.
Layihənin icrasından əvvəl, 8 Noyabr prospektindən Qədir Məmmədov küçəsinə sola dönmək mümkün deyildi. Eyni zamanda, Qədir Məmmədov küçəsindən sola dönərək 8 Noyabr prospekti ilə hərəkət etmək mümkün olmurdu.
Yeni layihənin icrasından sonra, işıqfor obyektləri quraşdırılaraq hərəkətin təhlükəsiz və rahat təşkili təmin edilib.
Bu dəyişikliklər nəqliyyat vasitələrinin manevr imkanlarını genişləndirərək, hərəkətin buraxma qabiliyyətinin artmasına və yol-nəqliyyat hadisələrinin qarşısını almağa kömək edəcək.

В Баку изменена организация движения на перекрестке
В городе Баку применено еще одно новшество в направлении совершенствования дорожной инфраструктуры и безопасности движения.
Как сообщает Median.Аz со ссылкой на Агентство наземного транспорта Азербайджана (AYNA), изменения внесены в организацию движения на пересечении проспекта 8 Ноября и улицы Гадира Мамедова.
До реализации проекта было невозможно повернуть налево с проспекта 8 Ноября на улицу Гадира Мамедова. Также было невозможно повернуть налево с улицы Гадира Мамедова для движения по проспекту 8 Ноября.
Теперь установлены светофоры, обеспечивающие безопасную и удобную организацию движения.
Эти изменения расширят возможности маневрирования транспортных средств, что поможет увеличить пропускную способность и предотвратить дорожно-транспортные происшествия.