Azərbaycan-Gürcüstan sərhədində şərti sərhəd pozucuları zərərsizləşdiriliblər - FOTO
Azərbaycan və Gürcüstan sərhədində dövlət sərhədini pozmağa cəhd göstərən üç şərti sərhəd pozucusu zərərsizləşdirilib.
"Report"un Qazaxa ezam olunmuş əməkdaşı xəbər verir ki, Dövlət Sərhəd Xidmətinin Sərhəd Qoşunlarının "Qazax" Əlahiddə Sərhəd Divizyasında Gürcüstan istiqamətindən sərhədi pozmağa cəhd göstərən üç sərhəd pozucusu sərhədçilər tərəfindən zərərsizləşdirilib.
DSX-nin Sərhəd Qoşunları Komandanı general-leytenant Araz Məmmədov deyib ki, Gürcüstan sərhədində yerləşən Babəkar zastavasında şərti sərhəd pozucusunun saxlanması əməliyyatı keçirilib.
Məlumata görə, ərazidə quraşdırılan kameralar vasitəsilə 20 km-lik ərazini müşahidə etmək mümkündür.
Qeyd olunub ki, sərhəd pozucuları aşkar olunduqdan sonra zastavaya məlumat verilir və onların zərərsizləşdirilməsi istiqamətində işlər görülür.

Азербайджанские пограничники в рамках учений обезвредили условных нарушителей на границе с Грузией - ФОТО
22.11.2024 14:10 1 854
Государственная пограничная служба (ГПС) Азербайджана провела учения на границе с Грузией в ходе которых были отработаны действия по обезвреживанию потенциальных нарушителей государственной границы.
Как передает сотрудник Report из Газаха, об этом сообщил командующий пограничными войсками ГПС генерал-лейтенант Араз Мамедов.
Мероприятие состоялось на территории заставы Бабакар отдельной пограничной дивизии "Газах".
В ходе учений азербайджанские пограничники успешно справились с поставленной задачей и обезвредили трех условных нарушителей границы. Мамедов отметил высокий уровень подготовки и профессионализм личного состава.
"Благодаря современным технологиям, в частности, установленным в районе камерам видеонаблюдения, мы можем мониторить территорию протяженностью 20 км и своевременно предотвращать любые попытки нарушения границы", - подчеркнул Мамедов.