Prezident İlham Əliyev Kamboca kralını təbrik edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Kambocanın Kralı Əlahəzrət Norodom Sihamoniyə təbrik məktubu ünvanlayıb.
"Əlahəzrət, Kamboca Krallığının milli bayramı - Müstəqillik Günü münasibətilə Sizi və Sizin simanızda bütün xalqınızı öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ürəkdən təbrik edir, ən xoş arzularımı çatdırıram.
İnanıram ki, Azərbaycan ilə Kamboca arasındakı münasibətlər xalqlarımızın mənafelərinə uyğun olaraq həm ikitərəfli, həm də çoxtərəfli əsasda bundan sonra da dostluq və əməkdaşlıq ruhunda inkişaf edəcək.
Bu bayram günündə Sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, işlərinizdə uğurlar, dost Kamboca xalqına daim əmin-amanlıq və firavanlıq arzulayıram".скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев поздравил короля Камбоджи
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо королю Камбоджи Нородому Сиамони.
От своего имени и от имени народа Азербайджана сердечно поздравляю Вас и в Вашем лице весь Ваш народ по случаю национального праздника Королевства Камбоджи - Дня независимости, передаю наилучшие пожелания.
Верю, что отношения между Азербайджаном и Камбоджей и дальше будут развиваться в духе дружбы и сотрудничества как на двусторонней, так и на многосторонней основе в интересах наших народов.
В этот праздничный день желаю Вам крепкого здоровья, счастья, успехов в делах, а дружественному народу Камбоджи - постоянного мира и процветания".скачать dle 11.3