Rusiya Avstraliyanın 131 vətəndaşının ölkəyə girişini həmişəlik bağlayıb
Moskva Avstraliya hökumətinin siyasi motivli anti-Rusiya sanksiyalarına cavab olaraq bu ölkənin 131 vətəndaşının ölkəyə girişini həmişəlik bağlayıb.
Bu barədə Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin bəyanatında deyilir.
“Kollektiv Qərbin” rusofobik kampaniyası çərçivəsində Avstraliya hökumətinin Rusiyanın fiziki və hüquqi şəxslərinə qarşı tətbiq etdiyi siyasi motivli sanksiyalara cavab olaraq, Avstraliyada anti-Rusiya gündəmini formalaşdıran jurnalistlər və ictimai xadimlər, eləcə də hərbi-sənaye kompleksi nümayəndələrinin yer aldığı 131 Avstraliya vətəndaşının Rusiya Federasiyasına girişi həmişəlik bağlanıb”, - bəyanatda vurğulanıb.
Qurumdan əlavə edilib ki, rəsmi Kanberranın anti-Rusiya kursundan əl çəkmək niyyətində olmadığını və yeni sanksiya tədbirləri tətbiq etməyə davam etdiyini nəzərə alaraq, Rusiya da “stop-list”in yenilənməsi üzrə işləri davam etdirəcək.

Россия бессрочно закрыла въезд для 131 гражданина Австралии
Москва в ответ на политически мотивированные антироссийские санкции правительства Австралии на бессрочной основе закрывает въезд для 131 гражданина этой страны.
Об этом говорится в заявлении МИД России.
"В ответ на политически мотивированные санкции против российских физических и юридических лиц со стороны правительства Австралии, вводимые в рамках русофобской кампании "коллективного Запада", въезд в Российскую Федерацию на бессрочной основе закрывается дополнительно для 131 австралийца из числа представителей военно-промышленного комплекса, журналистов и общественных деятелей, формирующих в этой стране антироссийскую повестку дня", - подчеркивается в заявлении.
С учетом того, что "официальная Канберра не намерена отказываться от антироссийского курса и продолжает вводить новые санкционные меры, работа над актуализацией российского стоп-листа будет продолжена", отметили в ведомстве.скачать dle 11.3