29.10.2024 15:49 1 983
Məşhur ABŞ-li reper və prodüser Diddi (əsl adı Şon Kombs) ilə bağlı yenidən səs-küylü qalmaqal yaranıb.
Nyu-York əyalət məhkəməsinə irəli sürülən yeni iddialara görə, musiqiçi 2005-ci ildə 10 yaşlı uşağa və 2008-ci ildə 17 yaşlı oğlana qarşı cinsi istismarda ittiham olunur.
Bu barədə oxu.az "Reuters"ə istinadən xəbər verir.
Mülki iddia vəkil Toni Buzbi tərəfindən qaldırılıb və o, 150-dən çox zorakılıq qurbanını təmsil etdiyini bildirir. Vəkilin sözlərinə görə, o, artıq Diddiyə qarşı ən azı 17 iddia qaldırıb.
"Bu, yalnız başlanğıcdır. Biz bütün qurbanlar üçün ədalətə nail olmaq niyyətindəyik", - deyə Buzbi "Reuters"ə müsahibəsində qeyd edib.
İkinci iddiada başqa bir ittihamçı 2008-ci ildə 17 yaşında ikən "Making the Band" realiti-şousunun dinləmələrində iştirak etdiyini və bu zaman Kombs, eyni zamanda onun mühafizəçisi tərəfindən cinsi zorakılığa məruz qaldığını deyib.
Hadisələrin təfərrüatı hələlik açıqlanmayıb.
Diddinin vəkilləri bütün ittihamları qəti şəkildə rədd edirlər.
"Bu iddianın arxasında duran vəkil həqiqətin ortaya çıxmasında deyil, medianın diqqətinin cəlb edilməsində maraqlıdır. Məhkəmədə həqiqət qalib gələcək. Kombs heç vaxt cinsi təcavüz və ya insan alveri ilə məşğul olmayıb", - deyə Şon Kombsun vəkillərinin bəyanatında bildirilir və bu bəyanatlar daha əvvəlki məhkəmə iddialarından sonra verilənlərlə oxşarlıq təşkil edir.скачать dle 11.3

Новые иски против Р.Diddy: рэпера обвиняют в сексуальном насилии над несовершеннолетними
Известный американский рэпер и продюсер Р.Diddy (настоящее имя - Шон Комбс) вновь оказался в центре громкого скандала. Согласно новым искам, поданным в суд штата Нью-Йорк, музыканта обвиняют в сексуальном насилии над 10-летним ребенком в 2005 году и 17-летним подростком в 2008-м.
Гражданский иск был подан адвокатом Тони Бузби, который утверждает, что представляет интересы более 150 жертв насилия. По его словам, он уже подал не менее 17 исков против Р.Diddy. "Это только начало. Мы намерены добиться справедливости для всех пострадавших", - заявил Бузби в интервью Reuters.
Во втором иске другой обвинитель заявил, что в 2008 году, будучи 17-летним парнем, проходил прослушивание для реалити-шоу Making the Band, когда Комбс и его телохранитель совершили в его отношении сексуальное насилие.
Подробности инцидентов пока не разглашаются.
Адвокаты Р.Diddy категорически отвергают все обвинения. "Адвокат, стоящий за этим иском, заинтересован во внимании СМИ, а не в правде. В суде правда восторжествует. Комбс никогда не совершал сексуальных нападений и не занимался торговлей людьми", - говорится в их заявлении, похожем на те, что были выпущены после более ранних исков.скачать dle 11.3