Azərbaycan və Ermənistan XİN rəhbərlərinə sülh sazişi ilə bağlı TƏLİMAT verildi
Azərbaycan və Ermənistanın xarici işlər nazirlərinə Sülh və Dövlətlərarası Münasibətlərin Qurulması haqqında Saziş üzərində işlərin mümkün tez zamanda yekunlaşdırılması və imzalanması üçün ikitərəfli danışıqları davam etdirmək barədə təlimat verilib.
AZƏRTAC-a istinadən bildirir ki, bu məsələ oktyabrın 24-də Rusiya Federasiyasının Kazan şəhərində keçirilən XVI BRICS Sammiti əsnasında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan arasında keçirilən görüşdə müzakirə edilib.
Görüşdə ikitərəfli sülh gündəliyinin irəli aparılması, o cümlədən sülh sazişi, sərhədlərin delimitasiyası və demarkasiyası, qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər də müzakirə mövzusu olub.скачать dle 11.3

Главам МИД Азербайджана и Армении даны инструкции относительно мирного соглашения
Министрам иностранных дел (МИД) Азербайджана и Армении были даны инструкции продолжить двусторонние переговоры по Соглашению о мире и установлении межгосударственных отношений с целью его финализации и заключения в возможный кратчайший срок.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на АЗЕРТАДЖ, этот вопрос обсуждался на встрече Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и премьер-министра Армении Никола Пашиняна, состоявшейся 24 октября в городе Казань (Российская Федерация) в рамках 16-го саммита БРИКС.
Стороны также обсудили продвижение двусторонней мирной повестки, включая мирный договор, делимитацию и демаркацию границ, и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.скачать dle 11.3