Kadırov iki deputatı və senatoru hədələdi: "Günahsızlıqlarını sübut etməsələr, qanla qisas alınacaq"
10.10.2024 15:56 1 500
Kadırov iki deputatı və senatoru hədələdi:
Çeçenistan (Rusiya Federasiyası) rəhbəri Ramzan Kadırov Moskvada "Wildberries" ofisi yaxınlığında baş verən atışmadan sonra Dağıstandan olan senator Süleyman Kərimov və Rusiya Dövlət Dumasının iki deputatı Beqxan Baraxoyev və Rizvan Kurbanova qarşı qan qisası elan edib.
O, öz "Telegram" kanalında vəziyyət barədə dəyərləndirmələrini paylaşıb.
Çeçenistan rəhbəri respublikanın təhlükəsizlik blokunun nümayəndələri ilə görüşü zamanı vurğulayıb ki, "Wildberries" ofisində baş verən insidentə milli çalar vermək və məişət münaqişəsinə görə insanları bir-birinə qarşı qoymaq olmaz.
"Əgər kiminsə kadırovçulara qarşı şikayəti varsa, o zaman şəxsən mənə bildirsinlər, çünki əsas kadırovçu mənəm", - deyə o bildirib.
"Wildberries" ətrafında baş verən hadisələrdən danışan Kadırov, həmçinin, Dağıstandan olan senator Süleyman Kərimov, parlamentarilər Beqxan Baraxoyev və Rizvan Kurbanovun da adını çəkib.
"Şahidlər var, adamlar var ki, onlara sifariş veriblər, soruşublar ki, siz bu sifarişi nə qədər qiymətə qəbul edə bilərsiniz (Çeçenistan rəhbərinin aradan qaldırılmasına görə - red.)", - deyə Kadırov qeyd edib.
O, tabeliyində olanlar qarşısında çeçen dilində danışıb və Kadırovun nitqinin bu hissəsinin tərcüməsini TASS nəşr edib.
"Əgər onlar əksini sübut etməsələr, mən Beqxan Baraxoyevə, Süleyman Kərimova, Rizvan Kurbanova qarşı rəsmi şəkildə qan düşmənçiliyi elan edirəm", - deyə o qeyd edib.скачать dle 11.3

Рамзан Кадыров объявил кровную месть двум депутатам и миллиардеру Сулейману Керимову
Глава Чеченской Республики (РФ) Рамзан Кадыров предупредил о кровной мести сенатора от Дагестана Сулеймана Керимова и двух депутатов Госдумы России Бекхана Барахоева и Ризвана Курбанова после стрельбы у офиса Wildberries в Москве.
Свою оценку ситуации он привел в своем Telegram-канале.
Глава Чечни в ходе совещания с представителями силового блока республики подчеркнул, что нельзя придавать инциденту в офисе Wildberries национальный окрас и стравливать народы из-за бытового конфликта.
"Если у кого-то есть претензии к кадыровцам, то пусть выражают их лично мне, поскольку я являюсь главным кадыровцем", - заявил он.
Рассуждая о событиях вокруг Wildberries, Кадыров также упомянул сенатора от Дагестана Сулеймана Керимова, парламентариев Бекхана Барахоева и Ризвана Курбанова.
"Есть свидетели, есть люди, у которых они заказывали, спрашивали, за сколько вы можете принять заказ (на расправу с главой Чечни - ред.)", - отметил Кадыров. Он выступал перед подчиненными на чеченском языке, перевод этой части речи Кадырова опубликовало ТАСС.
"Если они не докажут обратное, я официально объявляю кровную месть [Бекхану] Барахоеву, Каримову Сулейману, Курбанову Ризвану", - заявил он.скачать dle 11.3