20.09.2024 12:06 1 317
Bildirilib ki, mənzillərin ətrafında özlərini nazirliyin əməkdaşı kimi təqdim edən bir qrup şəxs vətəndaşlardan şəxsiyyət vəsiqələrinin olub-olmadığını soruşur və biometrikadan keçməli olduqlarını bildirir.
İddiaya görə, onların əllərində notbuk, biometrik cihaz və sakinlərin siyahısı olub.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin əməkdaşı İbrahim Əmiraslanlı Oxu.Az-ın sorğusuna cavab olaraq, bildirib ki, bununla bağlı polis orqanlarına hər hansı məlumat daxil olmayıb.
"Əgər hansısa vətəndaş bu halda dələduzluğa məruz qalma riski ilə üzləşərsə və ya şübhə yaranarsa, polisə, eləcə də "102" Xidməti-Zəng Mərkəzinə məlumat verməyi tövsiyə edirik", - deyə açıqlamada qeyd edilib.скачать dle 11.3

В Баку мошенники стали выдавать себя за сотрудников полиции?
Отмечается, что некая группа лиц, представляясь сотрудниками МВД, ходит по квартирам и требует у граждан предъявить удостоверения личности, утверждая, что необходимо пройти биометрическую регистрацию. По словам очевидцев, у мошенников были ноутбук, биометрическое устройство и список жителей.
Сотрудник пресс-службы Министерства внутренних дел Ибрагим Амирасланлы в ответ на запрос нашего сайта заявил, что в полицию не поступала информация о подобных случаях.
"Если граждане столкнутся с попытками мошенничества или возникнут такие подозрения, мы рекомендуем немедленно сообщить об этом в полицию или позвонить на горячую линию "102", - говорится в заявлении.