Ermənistanın hərbi təcavüzü nəticəsində itkin düşən vətəndaşlarımızın yeni sayı açıqlandı
Ermənistanın Azərbaycana qarşı hərbi təcavüzü nəticəsində itkin düşən vətəndaşlarımızın yeni sayı açıqlanıb.
Bildirilib ki, Ermənistanın Azərbaycana qarşı hərbi təcavüzü nəticəsində 3 967 nəfər itkin düşmüş şəxs kimi qeydiyyata alınıb.
Onlardan 3 959 nəfəri birinci Qarabağ müharibəsində, 8 nəfər isə Vətən müharibəsi və sonrakı dövrdə itkin düşmüş şəxslərdir. Vətən müharibəsi və sonrakı dövrdə itkin düşmüş 8 nəfərdən 2-nin şəxsiyyəti eyniləşdirilib.
Hazırda Vətən müharibəsində itkin düşənlərin sayı 6 nəfərdir.
I Qarabağ müharibəsində itkin düşən 3 959 nəfərdən 3 193 nəfəri hərbçi, 766 nəfər (69 uşaq, 283 qadın, 334 qoca) mülki şəxsdir. İtkin düşən şəxslərdən 3 676 nəfər kişi, 283 nəfər isə qadındır.
Ermənistanın Azərbaycana qarşı hərbi təcavüzü nəticəsində 151 nəfər itkin şəhidin şəxsiyyəti müəyyən edilib.скачать dle 11.3

Сколько человек числятся пропавшими без вести в результате военной агрессии Армении?
Объявлено новое число граждан Азербайджана, пропавших без вести в результате военной агрессии Армении против нашей страны.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Госкомиссию по делам военнопленных, заложников и пропавших без вести граждан, 3 967 человек числятся пропавшими без вести.
Из них 3 959 пропали без вести в первой Карабахской войне, еще 8 - в 44-дневной Отечественной войне и последующий период. Идентифицированы личности 2 из 8 человек, пропавших без вести во второй Карабахской войне и последующий период.
В настоящее время число пропавших без вести в Отечественной войне составляет 6 человек.
Из 3 959 человек, пропавших без вести в первой Карабахской войне, 3 193 - военнослужащие, 766 - гражданские лица (69 детей, 283 женщины, 334 пожилых). Из пропавших без вести 3 676 - мужчины, 283 - женщины.