Nəcməddin Sadıkovun oğlunun biznes ortağı yenidən məhkəmə qarşısında
Bakıda hədə-qorxu ilə tələb etmədə təqsirləndirilən iş adamı Kamal Akimovun barəsindəki qərardan verilən kassasiya protesti üzrə məhkəmə iclasının vaxtı məlum olub.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, Ali Məhkəmədə keçiriləcək proses avqustun 22-nə təyin edilib.
Şikayət hakim İlqar Qılıcovun sədrliyi ilə araşdırılacaq.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Cüdo Veteranları Assosiasiyasının prezidenti Azər Əsgərovdan hədə-qorxu yolu ilə 500 min dollar almaqda ittiham olunan iş adamı K.Akimov Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə bəraət alıb. Prokuror ittiham nitqində Akimovun 11 il azadlıqdan məhrum edilməsini tələb etmişdi. Hökmdən narazı qalan dövlət ittihamçısı apellyasiya protesti verib. Bakı Apellyasiya Məhkəməsi protesti təmin etməyib. İttihama görə, Kamal Akimov Azər Əsgərovu özünə və ailəsinə zərər yetirməklə hədələyərək ondan 500 min dollar alıb. Ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 182.3.2 (hədə-qorxu ilə tələb etmə) maddəsi ilə ittiham olunub, barəsində həbslə bağlı olmayan qətimkan tədbiri seçilib. Təqsirləndirilən şəxs ifadəsində özünü təqsirli bilmədiyini, zərərçəkmişin onu şərlədiyini deyib. K.Akimovun dediyinə görə, A.Əsgərovun "Azimport" şirkəti 10 il əvvəl onun Səbail rayonunda yerləşən 146 kvadratmetrlik obyektini sökərək öz istifadəsinə götürüb.
Xatırladaq ki, K.Akimovun Silahlı Qüvvələrin sabiq Baş qərargah rəisi general-polkovnik Nəcməddin Sadıkovun oğlu ilə biznes ortağı olduğu deyilir.скачать dle 11.3

Бизнес-партнер сына Наджмеддина Садыкова снова предстал перед судом
Стало известно, когда пройдет судебное заседание по кассационному протесту на решение в отношении бизнесмена Кямала Акимова, обвиняемого в вымогательстве в Баку.
Как сообщает pravda.az, процесс в Верховном суде назначен на 22 августа. Жалоба будет рассмотрена под председательством судьи Ильгара Гылыджова.
Отметим, что бизнесмен К.Акимов, обвиняемый в получении 500 000 долларов путем запугивания президента Ассоциации ветеранов дзюдо Азербайджана Азера Аскерова, был оправдан приговором Бакинского суда по тяжким преступлениям.
Прокурор в обвинительной речи потребовал приговорить Кямала Акимова к 11 годам лишения свободы. Неудовлетворенный приговором гособвинитель подал апелляционный протест. Бакинский апелляционный суд протест не удовлетворил.
Согласно обвинению, К.Акимов получил 500 000 долларов от Азера Аскерова, угрожая причинить вред ему и его семье. Подсудимому было предъявлено обвинение по статье 182.3.2 (вымогательство в целях получения имущества в крупном размере) Уголовного кодекса Азербайджана, в его отношении была избрана мера пресечения, не связанная с арестом.
В своих показаниях обвиняемый заявил, что не признает себя виновным и что потерпевший его оклеветал. По словам К.Акимова, компания А.Аскерова Azimport 10 лет назад снесла и присвоила его объект площадью 146 кв.м, расположенный в Сабаильском районе Баку.
Напомним, Кямал Акимов считается бизнес-партнером сына бывшего начальника Генштаба Вооруженных сил генерал-полковника Наджмеддина Садыкова.скачать dle 11.3