Agentlikdən əhaliyə içməli su ilə bağlı daha bir VƏD
"Report" xəbər verir ki, bu məlumat Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinə daxil olan İri Şəhərlərin Birləşmiş Su Təchizatı Xidmətindən verilib.
Bildirilib ki, Oğuz-Qəbələ-Bakı kəmərindəki təmir-bərpa işlərinin tam yekunlaşmasından sonra bəzi ərazilərə suyun qrafikə uyğun verilə bilməməsinin səbəbi magistral xəttin doldurulma prosesinin davam etməsidir.
Məlumatda qeyd edilib ki, texniki qaydalara uyğun olaraq, suyun verilmə rejiminin tədricən bərpası prosesi gedir:
"Artıq 80 faiz ərazi içməli su ilə təmin edilib".
Xatırladaq ki, ötən gün İri Şəhərlərin Birləşmiş Su Təchizatı Xidmətinin Mətbuat Xidmətinin rəhbəri Ceyhun Musaoğlu günorta saatlarında əhalinin su təminatının normal rejimdə bərpa olunacağını vəd etmişdi.скачать dle 11.3

Водоснабжение в Баку будет полностью восстановлено во второй половине дня
Сегодня во второй половине дня будет полностью восстановлено водоснабжение всех районов столицы, куда питьевая вода поступает по трубопроводу Огуз - Габала - Баку.
Об этом сообщает Report со ссылкой на Объединенную службу водоснабжения крупных городов при Агентстве государственных водных ресурсов Азербайджана.
Согласно информации, на данный момент водоснабжение восстановлено на 80%.
В службе напомнили, что ремонтно-восстановительные работы на водопроводной линии Огуз - Габала - Баку завершены, однако процесс заполнения трубопровода водой продолжается.
В соответствии с техническим регламентом, поэтапно идет процесс восстановления водоснабжения столичных районов.скачать dle 11.3