Bakıda qadınları qorxu içində saxlayan manyak həbs edildi
Bu günlərdə Bakının Sabunçu rayonunun Maştağa qəsəbəsinin ərazisində seksual manyakın olması ilə bağlı sakinlər arasında məlumat yayılıb.
"Qafqazinfo" xəbər verir ki, ərazi üzrə Sabunçu Rayon Polis İdarəsinin 14-cü Polis Şöbəsinə müraciət edən qadınlar tanımadıqları şəxsin onları izlədiyini, ictimai yerdə qeyri-adekvat hərəkətlər etdiyini bildirib.
Həyata keçirilən tədbirlərlə əməli törədən Maştağa qəsəbəsinin Ləhiş bağları yaşayış massivinin sakini 1996-cı il təvəllüdlü Orxan Babayev (ad-soyad şərtidir) saxlanılıb. O saxlanılarkən polisə müqavimət göstərib.
Barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 510 və 535-ci (xırda xuliqanlıq və polisin qanuni tələbinə qəsdən tabe olmama) maddələri ilə protokol tərtib edilən gənc oğlan avqustun 8-də Sabunçu Rayon Məhkəməsinə çıxarılıb. Protokola hakim Samirə Məmmədli tərəfindən baxılıb.
Şahid kimi ifadə verən qızlar Orxandan şikayətçi olduqlarını bildiriblər.
N.Hüseynova adlı şikayətçinin sözlərinə görə, Orxan onu israrla təqib edib:
"Kollecə gedərkən bu oğlanın gözünü məndən çəkmədiyini, telefonla danışaraq keçdiyini gördüm. Daha sonra axşam evə qayıdanda da onu marketin qarşısında telefon qulağında gördüm. Həmin şəxs avtobusla elektrik yerinin arasında üzü yola tərəf yarıçılpaq vəziyyətdə dayanmışdı. Mən çox qorxmuşdum, bu barədə evə gedərkən əmimgilə dedim. Onlar marketin kameralarından görüntüləri əldə edərək dərhal bu barədə polisə məlumat verdilər".
Digər şikayətçi Ə.Vəliyeva yaşadığı qəsəbədə seksual manyakın peyda olması barədə əvvəlcədən eşitdiyini deyib:
"Hadisə günü maşından düşüb evə gedərkən bir nəfər oğlanın döngənin üzərində olan boş yarımtikiliyə keçdiyini gördüm. Təxminən 2-3 həftə əvvəl məhəllədə manyakın peyda olduğunu eşitmişdim. Ona görə ehtiyatlı davranaraq əlimə yerdən daş götürdüm. Həmin obyektin qarşısından keçəndə bu oğlanın çılpaq vəziyyətdə dayandığını gördüm. Evə necə getdiyimi heç özüm də bilmədim. Anama telefonla zəng edərək olduğum yeri dedim ki, başıma nəsə gəlsə, harada olduğumu bilsinlər".
Orxan Babayev isə ifadəsində özünü müdafiə edib. O bu hərəkətləri böyrəyində problem olduğu üçün etdiyini söyləyib.
Sabunçu Rayon Məhkəməsinin 8 avqust tarixli qərarı ilə Orxana bir ay inzibati həbs cəzası verilib.скачать dle 11.3

Житель Баку оправдал на суде свои аморальные действия: У меня проблемы с почками
Как сообщает Qafqazinfo, в результате проведенных сотрудниками полиции мероприятий был задержан житель поселка Маштага 28-летний Орхан Бабаев (имя и фамилия условные). При задержании он оказал сопротивление полиции.
В отношении О.Бабаева был составлен протокол по статьям 510 и 535 (мелкое хулиганство и умышленное неповиновение законному требованию полиции) Кодекса об административных проступках.
8 августа его привели в зал суда. Протокол был рассмотрен судьей Самирой Мамедли.
Одна из потерпевших рассказала на суде, что впервые заметила подозрительного мужчину утром по дороге в колледж.
"Он говорил по телефону и пристально смотрел на меня. Вечером, когда я возвращалась домой, снова увидела его стоящим полуобнаженным перед магазином", - поделилась девушка.
Испуганная, она сразу сообщила о случившемся родственникам, которые обратились в полицию.
Другая потерпевшая - А.Велиева рассказала, что о появлении маньяка в поселке слышала от соседей за 2-3 недели до того, как лично пересеклась с ним.
"В тот день я сошла с автомобиля и шла домой. По дороге заметила, что какой-то парень направляется к постройке. Я взяла в руки камень, поскольку уже знала о том, что в поселке есть маньяк. Когда я проходила мимо постройки, он стоял там голым. Я сразу же позвонила маме и сказала, где я нахожусь. Даже не помню, как я добралась до дома…" - вспоминает девушка.
О.Бабаев в своих показаниях вину не признал. Он сказал, что совершил подобные действия из-за проблем с почками.
Решением Сабунчинского районного суда О.Бабаеву было назначено наказание в виде административного ареста сроком на 1 месяц.