Müdafiə Nazirliyindəki yeyintiyə görə daha bir zabit həbs edildi
"Qafqazinfo"nun əldə etdiyi məlumata görə, MN-in "N" saylı korpusunun maliyyə xidmət rəisi vəzifəsini icra edən Namiq Mirzəyev barəsində Bakı Hərbi Məhkəməsi tərəfindən həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Belə ki, Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti tərəfindən həyata keçirilmiş əməliyyat tədbirləri zamanı Namiq Mirzəyevin Müdafiə Nazirliyində məlum maliyyə araşdırmaları və həbslərdən sonra da 2023-24-cü illərdə eyni üsullarla xüsusilə külli miqdarda dövlət vəsaitini mənimsəmə əməllərini davam etdirdiyi məlum olub.
Qeyd edək ki, N.Mirzəyev bir müddət əvvəl Müdafiə Nazirliyindəki xüsusilə külli miqdarda mənimsəməyə görə həbs edilmiş Maliyyə-Büdcə İdarəsinin rəisi general-mayor Nizami Məmmədov və digərlərinin barəsində olan cinayət işi üzrə məhkəmədə şahid qismində ifadə vermişdi.
Hazırda DTX-də istintaqı aparılan cinayət işi üzrə Namiq Mirzəyev Cinayət Məcəlləsinin 179.4-cü (xüsusilə külli miqdarda mənimsəmə) maddəsi ilə ittiham olunur.скачать dle 11.3

Еще один офицер арестован за растраты в Минобороны
Как сообщает Qafqazinfo, Сабаильский районный суд избрал меру пресечения в виде ареста в отношении Намига Мирзоева, исполнявшего обязанности начальника финансовой службы N-ского корпуса оборонного ведомства.
Так, в ходе оперативных мероприятий, проведенных Службой государственной безопасности (СГБ), выяснилось, что после известных финансовых расследований и арестов в Министерстве обороны Н.Мирзоев продолжил присваивать особо крупные суммы госсредств теми же методами в 2023-2024 годах.
Отметим, Намиг Мирзоев некоторое время назад давал показания в суде в качестве свидетеля по уголовному делу в отношении начальника Финансово-бюджетного управления Минобороны генерал-майора Низами Мамедова и других, арестованных за присвоение в особо крупном размере.
В настоящее время Н.Мирзоеву предъявлено обвинение по статье 179.4 (присвоение или растрата, совершенные с причинением особо крупного ущерба) Уголовного кодекса по уголовному делу, расследование которого ведется в СГБ.