13.08.2024 15:07 1 548
Milli Olimpiya Komitəsinin Prezidenti İlham Əliyev Fransanın Paris şəhərində keçirilən XXXIII Yay Olimpiya Oyunlarında Azərbaycan idmançıları və onların məşqçiləri üçün ən yüksək nəticələrə görə mükafatların müəyyən edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, sərəncam Fransanın Paris şəhərində keçirilən XXXIII Yay Olimpiya Oyunlarında Azərbaycan idmançıları və onların məşqçiləri üçün ən yüksək nəticələr göstərdiklərinə görə mükafatların müəyyən edilməsi məqsədi daşıyır.
Sərəncamla XXXIII Yay Olimpiya Oyunlarında ən yüksək nəticələrə görə Azərbaycan Respublikasının idmançıları və onların məşqçiləri üçün mükafatların məbləği aşağıdakı qaydada müəyyən edilib:
Birinci yeri tutan hər bir idmançıya 200 000 (iki yüz min) manat, onun məşqçisinə 100 000 (yüz min) manat;
İkinci yeri tutan hər bir idmançıya 100 000 (yüz min) manat, onun məşqçisinə 50 000 (əlli min) manat;
Üçüncü yeri tutan hər bir idmançıya 50 000 (əlli min) manat, onun məşqçisinə 25 000 (iyirmi beş min) manat;
Komandanın baş məşqçisi - idman növü üzrə ən yüksək nəticə göstərmiş idmançıya görə şəxsi məşqçinin aldığı məbləğ qədər (bir dəfə).скачать dle 11.3

Национальный олимпийский комитет наградил завоевавших на Олимпиаде медали спортсменов
Президент Национального олимпийского комитета Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение об установлении наград для спортсменов и их тренеров за высокие результаты, показанные на XXXIII летних Олимпийских играх, проходивших в Париже (Франция).
Согласно документу, размер вознаграждений установлен следующим образом:
- каждому спортсмену, занявшему первое место - 200 000 (двести тысяч) манатов, его тренеру - 100 000 (сто тысяч) манатов;
- каждому спортсмену, занявшему второе место - 100 000 (сто тысяч) манатов, его тренеру - 50 000 (пятьдесят тысяч) манатов;
- каждому спортсмену, занявшему третье место - 50 000 (пятьдесят тысяч) манатов, его тренеру - 25 000 (двадцать пять тысяч) манатов.
- главному тренеру команды - сумма, назначенная личному тренеру спортсмена, показавшего самый высокий результат (единовременная выплата).скачать dle 11.3