Yeni yaradılan nəqliyyat mübadilə mərkəzinin üstünlükləri nələrdir? - VİDEO
Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinin (AYNA) Mətbuat Xidmətinin rəhbəri Tural Orucovun sözlərinə görə, mərkəzin yaradılmasında məqsəd sərnişinlərin ictimai nəqliyyata əlçatanlığının artırılması və rahat gediş-gəlişinin təmin edilməsi, eyni zamanda nəqliyyat sıxlığının azaldılmasıdır.
Multimodal mübadilə mərkəzində taksi minik avtomobilləri üçün də duracaq yaradılıb. Minik avtomobilləri üçün quraşdırılan yeni duracaq isə 200-ə yaxın avtomobilin parkinqi üçün nəzərdə tutulub. Eyni zamanda ərazidə elektrik mühərrikli avtobuslar üçün dolum məntəqələrinin quraşdırılması da planlaşdırılır.
İlkin mərhələdə nəqliyyat mübadilə mərkəzi ərazisində gün ərzində 15 müntəzəm marşrut xətti üzrə 200-ə yaxın avtobusun fəaliyyət göstərməsi nəzərdə tutulur.

Каковы преимущества нового центра транспортного обмена у метро "Кероглу"? - ВИДЕО
По словам руководителя пресс-службы Агентства наземного транспорта Азербайджана (AYNA) Турала Оруджова, целью создания центра является повышение доступности общественного транспорта, обеспечение удобного передвижения и снижение транспортной загруженности.
В мультимодальном пересадочном центре также создана стоянка для такси. Новая парковка для легковых автомобилей рассчитана примерно на 200 машин. На территории планируется установка зарядных станций для электробусов.
На начальном этапе предполагается, что в транспортно-пересадочном узле будут ежедневно курсировать около 200 автобусов по 15 регулярным маршрутам.