"Qarabağ" ardıcıl 11-ci dəfə avrokubokun ƏSAS MƏRHƏLƏSİNDƏ
“Qarabağ” ardıcıl 11-ci dəfə avrokubokların əsas mərhələsində oynayacaq.
İdman.biz xəbər verir ki, Qurban Qurbanovun yetirmələri buna Çempionlar Liqasının III təsnifat mərhələsinə yüksəlməklə nail olub.
Ağdam klubu bununla da qitə miqyaslı turnirlərin əsas raunduna vəsiqəni təmin edib. Azərbaycan çempionu "Linkoln" səddini keçməklə ən azı Avropa Liqasının pley-offunda oynamaq hüququ qazanıb. III təsnifat mərhələsində qələbə komandanı qitənin ikinci dərəcəli turnirinin əsas raunduna daşıyacaq. Pley-offdakı uğursuzluq isə çempionumuzun Konfrans Liqasının eyni mərhələsində iştirakını rəsmiləşdirəcək.
“Qarabağ” ardıcıl 11-ci dəfə qitə kuboklarının əsas raundunda oynayacaq. Əvvəlki 10 mövsümdə pley-offdan sonra qrup mərhələsi başlayırdısa, cari mövsümdən etibarən 36 komandanın qatılacağı Liqa mərhələsi təşkil olunacaq.
Ağdam təmsilçisi ÇL-in III təsnifat mərhələsində "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Dinamo" (Minsk, Belarus) (2:0) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq.