Olimpiadanın açılışına bir neçə saat qalmış dəmir yolunda təxribat baş verib
Paris Olimpiadasının açılış mərasiminə saatlar qalmış nəqliyyat ölkənin yüksək sürətli dəmir yolu şəbəkəsi təxribat aktlarına məruz qalıb.
xəbər verir ki, bu barədə milli dəmir yolu operatoru SNCF məlumat yayıb.
Təhqiqata yaxın mənbə bildirib ki, hücumlar təxribat aktlarıdır.
"Bu, nəqliyyat şəbəkəsini iflic etməyə yönəlmiş genişmiqyaslı bir hücumdur" deyən SNCF, bir çox marşrutun ləğv edilməli olduğunu əlavə edib.
Milli dəmir yolu operatoru hücumların Atlantik, Şimal və Şərq xətlərinə təsir etdiyini əlavə edərək, SNCF-nin bir gecədə eyni vaxtda bir neçə hücumun qurbanı olduğunu qeyd edib.
SNCF sərnişinləri səyahəti təxirə salmağa və qatar stansiyalarına getməməyə çağırıb. Agentliyin məlumatına görə, hücumlar nəticəsində 800 minə yaxın sərnişin zərər çəkib.
Həmçinin London və Paris arasındakı qatar xidmətinin dayandığı və bunun bir neçə uçuşun ləğvinə səbəb olduğu bildirilir.
Hücumlar Parisin 7500 idmançı, 300 000 tamaşaçı və çoxlu VIP-lərin qatılacağı açılış mərasiminə hazırlaşdığı vaxta təsadüf edir. Parad şəklində ilk dəfə baş tutacaq açılış mərasimi iyulun 26-da axşam saatlarında baş tutacaq.скачать dle 11.3