Saxta "parkovşiklər" iki min manatadək cərimələnəcəklər
Qanunsuz parklanma yerlərinin təşkili, parklanma xidmətinin göstərilməsi, yaxud həmin xidmətlə bağlı ödənişin tələb edilməsinə görə yeni cərimələr müəyyənləşib.
President.az xəbər verir ki, bununla bağlı Prezident İlham Əliyev İnzibati Xətalar Məcəlləsinə edilən dəyişikliyi təsdiqləyib.
Dəyişikliyə əsasən, dövlət avtomobil yollarında səlahiyyəti olmayan şəxslər tərəfindən parklanma yerlərinin təşkili, parklanma xidmətinin göstərilməsi, yaxud həmin xidmətlə bağlı ödənişin tələb edilməsinə görə fiziki şəxslər 100 manatdan 200 manatadək məbləğdə, vəzifəli şəxslər 300 manatdan 500 manatadək məbləğdə cərimə ediləcək və ya işin halları və pozuntu törədənin şəxsiyyəti nəzərə alınmaqla, bu tədbirlərin tətbiqi kifayət sayılmadıqda on beş günədək müddətə inzibati həbs tətbiq olunur, hüquqi şəxslər 1 500 manatdan 2 000 manatadək məbləğdə cərimə olunacaqlar.скачать dle 11.3

В Азербайджане за организацию незаконных паркомест будут штрафовать на сумму до 2 000 манат
Лица, организующие незаконные парковочные места, либо взимающие за эту услугу плату, будут оштрафованы на сумму до 2 000 манатов.
Как сообщается на сайте President.az, в связи с этим Президент Азербайджана Ильхам Алиев утвердил изменения в Кодекс об административных проступках.
Согласно изменениям, за организацию парковочных мест на государственных автомобильных дорогах лицами, не имеющими на это полномочий, предоставление услуги парковки или требование оплаты в связи с этой услугой физические лица будут оштрафованы в размере от 100 до 200 манатов, должностные лица - от 300 до 500 манатов, или если применение этих мер будет недостаточным с учетом обстоятельств дела и личности нарушителя, применяется административный арест на срок до 15 дней, а юридические лица будут оштрафованы на сумму от 1 500 до 2 000 манатов.скачать dle 11.3