İlham Əliyev özbəkistanlı həmkarını təbrik etdi
İyulun 24-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Özbəkistan Respublikasının Prezidenti Şavkat Mirziyoyevə zəng edib.
Dövlətimizin başçısı Şavkat Mirziyoyevi ad günü münasibətilə təbrik edərək, ona möhkəm cansağlığı və prezidentlik fəaliyyətində yeni uğurlar arzulayıb.
Şavkat Mirziyoyev göstərilən diqqətə və təbrikə görə Azərbaycan Prezidentinə minnətdarlığını bildirib.
Prezidentlər bu il iyulun 5-6-da Şuşada Türk Dövlətləri Təşkilatının Dövlət başçılarının qeyri-rəsmi Zirvə görüşünün və bu tədbir çərçivəsində təmasların əhəmiyyətini qeyd ediblər.
Telefon söhbəti zamanı dövlət başçıları ölkələrimiz arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin müxtəlif sahələrdə uğurla inkişaf etdiyini vurğulayaraq, əlaqələrimizin bundan sonra da möhkəmlənəcəyinə əminlik ifadə edib, əməkdaşlığın perspektivləri və gələcək təmaslar barədə fikir mübadiləsi aparıblar.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев поздравил узбекского коллегу
24 июля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев позвонил президенту Республики Узбекистан Шавкату Мирзиёеву.
Как передает АЗЕРТАДЖ, об этом сообщили в пресс-службе Президента Азербайджана.
Поздравив Шавката Мирзиёева с днем рождения, глава нашего государства пожелал ему крепкого здоровья и новых успехов в президентской деятельности.
Шавкат Мирзиёев выразил Президенту Азербайджана признательность за оказанное внимание и поздравление.
Президенты отметили важность неформального Саммита глав государств Организации тюркских государств в Шуше 5-6 июля текущего года и контактов в рамках этого мероприятия.
В ходе телефонного разговора главы государств подчеркнули успешное развитие дружественных и братских отношений между нашими странами в различных сферах, выразили уверенность в дальнейшем укреплении связей, провели обмен мнениями о перспективах сотрудничества и будущих контактах.скачать dle 11.3