"Range Rover" əvvəl ağaca, sonra mağazaya çırpıldı: Xəsarət alanlar var - VİDEO
Belə ki, "Range Rover" markalı avtomobilin əvvəlcə irigövdəli ağaca, sonra isə marketə çırpıldığı bildirilir.
Bununla bağlı videogörüntü sosial şəbəkədə yayımlanıb.
Hadisə ilə bağlı Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinə (BDYPİ) sorğu ünvanladıq.
İdarənin İctimai qurumlarla əlaqə şöbəsinin xüsusilə mühüm tapşırıqlar üzrə baş inspektoru, polis polkovnik-leytenantı Mübariz Ağayev oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq faktı təsdiqləyib.
"Ötən gün saat 3 radələrində Novxanı qəsəbəsi ərazisində paytaxt sakini 37 yaşlı Nuru Məmmədov idarə etdiyi "Range Rover" markalı avtomobili yolun kənarında yerləşən ticarət obyektinə vurub.
Qəza nəticəsində sürücü, eləcə də avtomobildə olan sərnişinlər, Bakı şəhər sakinləri - 24 yaşlı Ümid Manafov və 25 yaşlı Seymur İsayev xəsarət alıb. Onlar xəstəxanada ilkin tibbi yardım göstərildikdən sonra buraxılıblar. Əraziyə yol-patrul xidmətinin əməkdaşları cəlb ediliblər, faktla bağlı araşdırma aparılır", - deyə məlumatda qeyd olunur.

В Баку Range Rover врезался в дерево, а затем въехал в магазин - ВИДЕО
В ответ на запрос редакции oxu.az в связи с происшествием старший инспектор по особо важным заданиям отдела по связям с общественными учреждениями Главного управления Государственной дорожной полиции полковник-лейтенант Мубариз Агаев отметил, что около 3:00 находившийся за рулем Range Rover 37-летний житель столицы Нуру Мамедов потерял управление и въехал в магазин.
"В результате ДТП водитель, а также его пассажиры, жители города Баку - 24-летний Умид Манафов и 25-летний Сеймур Исаев, получили травмы. После оказания первой помощи в больнице их выписали домой. По данному факту проводится расследование", - добавил он.