“Crocus”dakı terror aktında müxtəlif ölkələrin vətəndaşlarının əli var
Moskva yaxınlığındakı “Crocus City Hall”da törədilən terror aktını Mərkəzi Asiya və Avropa ölkələrindən, o cümlədən rusiyalılardan ibarət beynəlxalq komanda təşkil edib.
Bu barədə “Rosfinmonitorinq”in rəhbəri Yuri Çixançin Federasiya Şurasında çıxışı zamanı bildirib.
“Crocus City”yə gəlincə, araşdırmalar davam edir. Amma deyə bilərəm ki, onlar müxtəlif ölkələrin vətəndaşlarından ibarət beynəlxalq komandadır. Bunlar Mərkəzi Asiya ölkələrinin, Avropa ölkələrinin və s. nümayəndələridir”, - o qeyd edib.
Xatırladaq ki, martın 22-də Rusiyanın Moskva vilayətinin Krasnoqorsk şəhərindəki “Crocus City Hall” konsert zalında terror aktı törədilib. Naməlum şəxslər məkana daxil olaraq insanları güllələməyə başlayıb, daha sonra yanğın törədərək hadisə yerindən uzaqlaşıblar.скачать dle 11.3

Росфинмониторинг: К теракту в Crocus причастна интернациональная команда
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом в ходе выступления в Совете Федерации сообщил глава Росфинмониторинга Юрий Чиханчин.
Что касается "Крокус сити", я бы тоже пока не стал особо говорить, потому что идет следствие. Но я могу сказать, что однозначно это интернациональная команда с представителями разных стран. Это представители центральноазиатских стран, европейских стран, и россиян там очень много", - сказал он.
Вечером 22 марта в Crocus City Hall в подмосковном Красногорске был совершен теракт. По последним данным, погибли 144 человека, пострадали 551. По делу о теракте арестованы 11 человек, в том числе 4 непосредственных исполнителей.