Uşaq bağçalarına qəbul üçün qeydiyyat gələn həftədən başlayır
Bunu Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktor müavini Orxan Abbasov keçirdiyi brifinqdə deyib.
Onun sözlərinə görə, uşaqların təhsil müəssisəsinə növbəyə yazılma prosesi Regional Təhsil İdarələri və Naxçıvan Muxtar Respublikası üzrə 19 iyul, Bakı şəhəri üzrə isə 26 iyul tarixindən başlayacaq.
O.Abbasov qeyd edib ki, təhsil müəssisəsinə yeni qəbul olunmuş uşaqlar qrupların komplektləşdirilməsi prosesi başa çatdıqdan sonra sentyabrın 1-dən etibarən tədrisə başlaya bilərlər:
"Boş yerlərə qəbul il ərzində aparılır. Dövlət məktəbəqədər təhsil müəssisələrinə uşaqların qəbulu elektron qaydada, www.bq.edu.az - elektron sənəd qəbulu sistemi vasitəsilə aparılır. Mayın 16-dan etibarən elektron sistem üzrə növbələrin yaradılması müvəqqəti olaraq məhdudlaşdırılıb. Hər hansı səbəbdən elektron sistemdə qeydiyyatı şəxsən aparmaq imkanı olmayan valideynlər əvvəlcədən müəyyən edilmiş “ASAN xidmət” mərkəzlərinə müraciət edə bilərlər".

В Азербайджане прием в детские сады начнется со следующей недели
Об этом на брифинге сообщил заместитель директора Государственного агентства по дошкольному и общему образованию Орхан Аббасов.
По его словам, процесс зачисления детей в образовательные учреждения в региональных управлениях образования и Нахчыванской Автономной Республике начнется 19 июля, а в Баку - 26 июля.
Аббасов отметил, что принятые в образовательное учреждение дети могут приступить к обучению с 1 сентября, после завершения формирования групп: "Прием на свободные места осуществляется в течение всего года через систему электронного приема документов на сайте www.bq.edu.az. С 16 мая создание очереди в электронной системе временно ограничено. Родители, не имеющие возможности зарегистрироваться в системе лично, могут обратиться в центры ASAN xidmət".