Narkotikin təsiri altında avtomobil sürən şəxs HƏBS EDİLDİ
Yevlaxda narkotik vasitənin təsiri altında avtomobil idarə etməkdə şübhəli bilinən sürücü həbs olunub.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Bərdə regional qrupundan verilən məlumata görə, Yevlax Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının keçirdikləri tədbir zamanı idarə etdiyi VAZ markalı nəqliyyat vasitəsi ilə yol-hərəkəti qaydalarını pozan sürücü Elməddin Qasımov saxlanılıb.
Araşdırmalarla sürücünün narkotik vasitənin təsiri altında olduğu və analoji əməli il ərzində ikinci dəfə törətdiyi müəyyən edilib.
E.Qasımov barəsində inzibati qaydada protokol tərtib edilərək baxılması üçün məhkəməyə göndərilib.
Məhkəmənin qərarına əsasən onun sürücülük hüququ 1 il 2 ay müddətinə məhdudlaşdırılmaqla 15 gün müddətinə inzibati qaydada həbs edilib.скачать dle 11.3

В Евлахском районе арестован водитель, находившийся под воздействием наркотиков
В Евлахском районе арестован водитель, подозреваемый в управлении автомобилем под воздействием наркотических средств.
Как сообщили в бардинской региональной группе пресс-службы МВД, в ходе мероприятий, проведенных сотрудниками районного отдела полиции, был задержан водитель автомобиля ВАЗ Эльмеддин Гасымов, нарушивший правила дорожного движения.
В ходе расследования было установлено, что водитель находился под воздействием наркотических средств и совершил аналогичное деяние второй раз за год.
В отношении Э.Гасымова был составлен административный протокол и направлен в суд для рассмотрения.
Решением суда он лишен водительских прав сроком на 1 год 2 месяца и арестован на 15 суток в административном порядке.скачать dle 11.3