Nazir rəis müavinini işdən çıxardı
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Xəzər Hövzə Qəza-xilasetmə Xidmətinin Xilasetmə və sualtı texniki işlər üzrə rəis müavini Eldar Fərhadoviç Quliyev sözügedən vəzifəsindən azad olunub.
"Qaynarinfo"nun məlumatına görə, bununla bağlı fövqəladə hallar naziri general-polkovnik Kəmaləddin Heydərov müvafiq əmr imzalayıb.
Qeyd edək ki, bu ilin may ayında Xəzər Hövzə Qəza Xilasetmə Xidmətinin rəisi Fuad Ramiz oğlu Bağırov vəzifəsindən azad edilmiş, yerinə Əkrəm Xanlar oğlu Qəhrəmanov təyin edilmişdi.скачать dle 11.3

Министр освободил от должности замначальника
Заместитель начальника Каспийской бассейновой аварийно-спасательной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана по спасательным и подводно-техническим работам Эльдар Гулиев освобожден от занимаемой должности.
Как сообщает Qaynarinfo, соответствующий приказ подписал министр по чрезвычайным ситуациям генерал-полковник Кямаледдин Гейдаров.
Отметим, что в мае текущего года начальник Каспийской бассейновой аварийно-спасательной службы Фуад Багиров был освобожден от должности, а на его место был назначен Акрам Гахраманов.скачать dle 11.3