Fransa DİN seçkilər zamanı təhlükəsizlik riskləri barədə xəbərdarlıq edib
Fransa Daxili İşlər Nazirliyi Milli Assambleyaya (parlamentin aşağı palatası) növbədənkənar seçkilər zamanı təhlükəsizlik riskləri, xüsusən də terror təhlükəsi barədə xəbərdarlıq edib.
Bu barədə BFMTV kanalı məlumat yayıb.
Qeyd edilib ki, səsvermə çoxsaylı təhlükəsizlik təhdidləri fonunda keçiriləcək və terror hücumları təhlükəsi son dərəcə yüksək olaraq qalır. Hüquq-mühafizə orqanları sosial şəbəkələrdə kiberhücumların və məlumatların manipulyasiyasının ola biləcəyini güman edir.
Xatırladaq ki, iyunun 9-da Fransa Prezidenti Emmanuel Makron Avropa Parlamentinə keçirilən seçkilərdə məğlubiyyət fonunda Milli Assambleyanı buraxmaq qərarına gəlib. Növbədənkənar parlament seçkilərində səsvermənin birinci turu iyunun 30-da, ikinci turu isə iyulun 7-də keçiriləcək.скачать dle 11.3

МВД Франции предупредил о рисках в сфере безопасности во время выборов
МВД Франции предупредил о рисках для безопасности, в частности об угрозе терроризма, во время досрочных выборов в Национальное собрание (нижнюю палату парламента).
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом сообщил телеканал BFMTV.
В ведомстве отметили, что голосование пройдет на фоне "многочисленных угроз для безопасности", "опасность терактов остается чрезвычайно высокой". Правоохранительные органы также допускают "кибератаки и манипуляцию информацией в социальных сетях".
При этом в МВД указали на возросшие нагрузки на личный состав правоохранительных органов в тех департаментах, где в настоящий момент проходит эстафета олимпийского огня.
9 июня президент Франции Эмманюэль Макрон принял решение распустить Национальное собрание на фоне поражения своих сторонников на выборах в Европарламент. Первый тур голосования на досрочных парламентских выборах пройдет 30 июня, второй - 7 июля.скачать dle 11.3