COP29-la əlaqədar ölkədə bir sıra məhdudiyyətlər olacaq - RƏSMİ
"COP29-a hazırlıq işlərinin görülməsi və həmin tədbirin keçirilməsi ilə əlaqədar ölkədə infrastruktur, nəqliyyat, habelə təhlükəsizlik və digər müəyyən məhdudiyyətlərin tətbiq olunması qaçınılmazdır".
"Report"un məlumatına görə, bunu Milli Məclis Aparatının rəhbəri Fərid Hacıyev Azərbaycan Respublikası Konstitusiya Məhkəməsi Plenumunun iyunun 27-də keçirilən iclasında çıxışı zamanı deyib.
O bildirib ki, bu barədə məsələ Milli Məclisin parlamentin buraxılması və növbədənkənar seçkinin təyin edilməsi üçün Prezidentə müraciətlə bağlı qərarında əksini tapıb.скачать dle 11.3

В Азербайджане в связи с COP29 будет введен ряд ограничений - ОФИЦИАЛЬНО
В связи с подготовкой к COP29 (29-я сессия Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата) и проведением этого мероприятия в Азербайджане неизбежно введение ограничений в сферах инфраструктуры, транспорта и других, а также мер безопасности.
Как передает Report, об этом сказал руководитель Аппарата Милли Меджлиса Фарид Гаджиев в ходе своего выступления на прошедшем 27 июня заседании пленума Конституционного суда Азербайджанской Республики.
Он отметил, что данный вопрос нашел отражение в решении Милли Меджлиса об обращении к Президенту в связи с роспуском парламента и назначением досрочных выборов.скачать dle 11.3