Ermənistan daha bir kəndimizi təhvil verməyə hazırlaşır?
"Ermənistan hökuməti Qarabağdan köçən ermənilərin sərhəd ərazilərində yerləşdirilməsi üçün mənzil proqramlarının siyahısının təsdiqi və maliyyələşdirilməsi barədə qərar qəbul edilib. Təsdiq edilmiş kənd və qəsəbələr siyahısında olmayan yeganə kənd Kərkidir. Bütün digər sərhəd kəndlərinin adı var".
Bu barədə "Hraparak" nəşri Ermənistanın "Yaşamaq üçün ölkə" Partiyasının təsisçisi Mesrop Arakelyana istinadla xəbər verib.
Bildirilib ki, bu, Ermənistan hökumətinin Kərkini tezliklə geri qaytarmağa hazırlaşması ilə bağlıdır.скачать dle 11.3

Армения готовится вернуть Азербайджану еще одно село?
Правительство Армении приняло решение утвердить и профинансировать список жилищных программ для расселения в приграничные районы армян, переселившихся из Карабаха. Единственное село, которого нет в утвержденном списке сел и поселков, - Кярки. Все остальные приграничные села внесены в список.
Об этом сообщает издание "Грапарак" со ссылкой на основателя армянской партии "Страна для жизни" Месропа Аракеляна.
Отмечается, что это связано с тем, что армянские власти готовятся в ближайшее время вернуть Кярки Азербайджану.скачать dle 11.3