Müharibə iştirakçılarına qarşı dələduzluq edən şəxs məhkəmə zalında həbs olundu
Gəncə Apellyasiya Məhkəməsində dələduzluqda təqsirləndirilən Rauf Əhmədovun barəsindəki hökmdən verilən apellyasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az xəbər verir ki, hakim Əlizamin Abdullayevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub.
Qərara əsasən, zərərçəkmiş şəxslərin apellyasiya şikayəti qismən təmin olunub.
Gəncə Şəhər Məhkəməsinin çıxardığı 3 il müddətinə azadlığın məhdudlaşdırılması (elektron qolbaq) cəza hissəsində dəyişdirilib. Belə ki, Rauf Əhmədov təqsirli bilindiyi Cinayət Məcəlləsinin 178.2.2, 178.2.3 və 178.2.4-cü (dələduzluq) maddələri ilə 2 il müddətinə azadlıqdan məhrumetmə cəzasına məhkum olunub və məhkəmə zalında həbs olunub.
İttihama görə, Rauf Əhmədov "Qarabağ əlilləri və veteranları" İctimai Birliyinin Gəncə şəhər şöbəsinin sədri vəzifəsində işləyərkən 2021-ci ildə Birinci və İkinci Qarabağ müharibəsinin bir neçə iştirakçısına qarşı dələduzluq edib. O, həmin şəxslərin 14 500 manat pulunu dələduzluq yolu ilə keçirib.

Мошенник, обманувший участников карабахских войн, арестован в зале суда
В Гянджинском апелляционном суде завершилось судебное заседание по апелляционной жалобе на приговор обвиняемому в мошенничестве Рауфу Ахмедову.
Как сообщает рravda.az, под председательством судьи Ализамина Абдуллаева было зачитано решение, согласно которому апелляционная жалоба потерпевших была частично удовлетворена.
Наказание в виде ограничения свободы сроком на три года (электронный браслет), вынесенное Гянджинским городским судом, было изменено. Подсудимый был признан виновным по статьям 178.2.2, 178.2.3 и 178.2.4 (мошенничество, совершенное неоднократно; лицом с использованием своего служебного положения; с причинением значительного ущерба) Уголовного кодекса Азербайджана и приговорен к двум годам лишения свободы. Он был арестован в зале суда.
Согласно обвинению, Рауф Ахмедов, работая председателем Гянджинского городского отделения общественного объединения "Инвалиды и ветераны Карабаха", в 2021 году совершил мошенничество в отношении нескольких участников первой и второй карабахских войн. Он обманным путем завладел 14 500 манатами потерпевших.скачать dle 11.3