BDU-nun müəllimi vəfat etdi
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Ekologiya və torpaqşünaslıq fakültəsinin Torpaqşünaslıq və daşınmaz əmlakın kadastrı kafedrasının müəllimi Lalə Hüseynova vəfat edib.
Bu barədə universitetdən bildirilib.
Lalə Hüseynova 1974-cü ildə Bakı şəhərində anadan olub. 1991-1996-cı illərdə BDU-nun Biologiya fakültəsində təhsil alıb. O, 2004-2009-cu illərdə BDU-nun Biologiya fakültəsinin Mikrobiologiya kafedrasının qiyabi aspirantı olub. 2009-cu ildə mikrobiologiya ixtisası üzrə fəlsəfə doktoru adı alıb. 2000-2013-cü illərdə BDU-nun Mikrobiologiya kafedrasında böyük laborant, 2013-2023-cü illərdə Torpaqşünaslıq kafedrasında böyük laborant, 2023-cü ildən Torpaqşünaslıq və daşınmaz əmlakın kadastrı kafedrasının müəllimi kimi çalışıb. O, 49-dan çox elmi məqalənin müəllifi olub.скачать dle 11.3

Скончалась преподавательница БГУ
Ушла из жизни преподавательница кафедры почвоведения и кадастра недвижимости факультета экологии и почвоведения Бакинского государственного университета (БГУ) Лала Гусейнова.
Л.Гусейнова родилась в 1974 году в Баку. В 1991-1996 годах училась на биологическом факультете БГУ. В 2004-2009 годах училась в заочной аспирантуре кафедры микробиологии биологического факультета БГУ. В 2009 году получила звание доктора философии по микробиологии. В 2000-2013 годах работала старшим лаборантом кафедры микробиологии БГУ, в 2013-2023 годах - старшим лаборантом кафедры почвоведения, а с 2023 года - преподавателем кафедры почвоведения и кадастра недвижимости. Автор более 49 научных статей.скачать dle 11.3