Hövsan çimərliyində balıqlar kütləvi tələf olurlar - SƏBƏB (VİDEO)
Xezerxeber.az-ın məlumatına görə Hövsan çimərliyində cansız kiçik balıqlar kütləvi şəkildə sahilə yığılıb.
Zoologiya institutunun Hidrobiologiya üzrə müdiri Süleyman Süleymanov bildirib ki, balıqların kütləvi tələf olmasına səbəb təzyiqlə yanaşı həm də, suyun çirkli olmasıdır.
Zooloqun sözlərinə görə, dəniz suyunda zəhərli maddənin olması və ya bu maddənin sırf bir ərazidə qalması real deyil.
O ki qaldı çimərlik suyunun zəhərli olması ehtimalına, ekologiya və təbii sərvətlər nazirliyindən bildirildi ki, dəniz suyundan nümunələr götürülüb. Nəticəsi yaxın günlərdə ictimaiyyətə təqdim olunacaq.

На говсанском пляже зафиксирована массовая гибель рыбы - ВИДЕО
По словам заведующего отделом гидробиологии Института зоологии Сулеймана Сулейманова, одной из причин массовой гибели подводных обитателей является загрязнение воды.
В связи с этим в Министерстве экологии и природных ресурсов отметили, что на этом участке взяты соответствующие пробы. Результаты будут представлены общественности в ближайшее время.
Как сообщает xezerxeber.az, случай зафиксирован на пляже в поселке Говсан.